Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Trzy punkty zostają w Olsztynie

Trzy punkty zostają w Olsztynie

Nie udało się zawodnikom Pamapolu Wieluń ugrać żadnych punktów w olsztyńskiej hali. Gospodarze tylko w pierwszej partii nie potrafili poradzić sobie z podopiecznymi trenera Marszałka. W trzech kolejnych setach olsztynianie byli górą.

Źle rozpoczęli pierwszego seta olsztynianie, co pozwoliło zespołowi z Wielunia na dwupunktowe prowadzenie. Gospodarze zaczęli stopniowo odrabiać straty, ale goście utrzymali prowadzenie do pierwszej przerwy technicznej (8:6). Po przerwie technicznej olsztynianie wrócili do poprawnej gry. Dobra zagrywka Toobala, blok Siezieniewskiego i Cedića na Lubiejewskim, pozwoliła na uzyskanie przewagi (11:9). Po dobrej akcji Siezieniewski zagrał w aut. Podobnie z drugiej strony uczynił Babkow (12:10). Dobra zagrywka Cedića i udany atak Tui pozwoliły na odzyskanie kontroli w meczu przez miejscowy zespół, który objął prowadzenie 13:10 i o czas poprosił Dariusz Marszałek. Przewagę uzyskali olsztynianie i Pamapol musiał odrabiać straty. Po przerwie na prośbę trenera Sordyla, Babkow zagrał w aut, a ponadto na zagrywce mylił się również Vladimir Cedić. Skuteczny atak Sergieya Kapelusa dał gościom 22 punkt. Miejscowi zawodnicy popełnili dużą ilość błędów własnych aby myśleć o wygraniu tego seta. Stelmach rozegrał na środek do Zajdera, a ten udanym atakiem dał swojej drużynie pierwszą piłkę setową. Po autowym serwisie Dawida Gunia pierwszego seta 25:23 wygrali zawodnicy z Wielunia.

Od ataku w siatkę Lubiejewskiego rozpoczęła się druga partia spotkania. Mnożyły się błędy gości co pozwoliło akademikom na rozpoczęcie seta z dużą przewagą. Olsztynianie do pierwszej przerwy technicznej prowadzili 8:4 Kert Toobal po przerwie zagrał w aut. Obie druzyny popełniły bardzo dużą ilość błędów własnych. Kolejnych zmian dokonał trener Marszałek, Babkowa zmienił Michał Błoński. Ze środka skutecznie atakował Maciej Zajder i było 16:10 dla miejscowej drużyny. Coraz więcej błędów popełniali przyjezdni, o przerwę na żądanie poprosił trener Dariusz Marszałek. Serhiya Kapelusa zmienił Serhiy Antanovich, a za Stelmacha wszedł Matejczyk. Liczne błędy własne przyjezdnych sprawiły, że ten set skończył się wysokim zwycięstwem AZS-u 25:14.

Trzeci set ułożył się po myśli gospodarzy, którzy objęli prowadzenie 7:0. Pierwszy punkt dla zespołu z Wielunia zdobył Antanovich. Udany blok Tui i atak Gromadowskiego sprawiły, że gospodarze prowadzili 10:2. Przyjezdni byli w odwrocie i nie potrafili znaleźć recepty na poprawnie i  dobrze grających gospodarzy, którzy na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16:9 i do końca tego seta kontrolowali przebieg gry. Set ten zakończył się zwycięstwem AZS-u 25:17 i tym samym gospodarze objęli prowadzenie w meczu 2:1

Chcąc pozostać w meczu podopieczni Dariusza Marszałka musieli wygrać seta numer cztery. Najpierw prowadzenie objął AZS 2:0, a na pierwszej przerwie techniczne po asie serwisowym Dawida Guni olsztynianie prowadzili 8:7. Obie drużyny kończyły swoje akcje i gra toczyła się punkt za punkt. Udany atak Zajdera dał dwupunktowe prowadzenie drużynie z Wielunia na drugiej przerwie technicznej. Podwójne odbicie Stelmacha dały 19 punkt AZS-owi. Po bloku Guni na Buniaku akademicy zdobyli 20 punkt. Dwa skuteczne serwy Gromadowskiego na Milczarka sprawiły, że zawodnik ten dwa razy nie przyjął zagrywki i było 24:20 dla gospodarzy. Skuteczny blok Tui i Toobala zakończył czwartego seta i akademicy wygrali go 25:23 a cały mecz 3:1.

AZS UWM Olsztyn – Pamapol Wielton Wieluń 3:1
(23:25, 25:14, 25:17, 25:21)

AZS Olsztyn: Tuia (15), Toobal (3), Gunia (9), Gromadowski (19), Cedić (11) Siezieniewski (10), Mierzejewski (libero) oraz: Włodarczyk
Pamapol Wieluń: Lubiejewski (6), Stelmach (4), Blanco Costa (6), Kapelus (17), Zajder (6), Babkow (6), Milczarek (libero) oraz Sarnecki (2), Błoński, Matejczyk, Antanovich (3), Buniak (2)