Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pierwsze ofiary szalonego tempa rozgrywek?

Pierwsze ofiary szalonego tempa rozgrywek?

fot. archiwum

Maciej Dobrowolski w ostatnim meczu Farta z AZS UWM Olsztyn skręcił nogę. Drugi rozgrywający ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Grzegorz Pilarz, będzie miał ponad miesiąc przerwy w grze. Kontuzjowany jest tez libero pierwszoligowego Jadaru Radom...

PlusLiga narzuciła szaleńcze tempo rozgrywek. Siatkarze grają systemem sobota-środa, mało pozostaje więc czasu na treningi i odnowę biologiczną. Pesymiści przewidywali, że taki system dość szybko będzie skutkował przeciążeniami, zmęczeniem, a nawet kontuzjami siatkarzy. Czyżbyśmy widzieli pierwsze efekty?

W meczu z AZS UWM Olsztyn kontuzji kostki doznał rozgrywający Farta Kielce, Maciej Dobrowolski. Leczenie takiego urazu nie trwa długo, bo około tygodnia. Jednak nie wiem jak poważna jest to kontuzja – poczekajmy na opinię lekarza. Mam nadzieję, że szybko do nas wróci, ponieważ cały zespół go potrzebuje – mówił po meczu Sławomir Jungiewicz. Zdrowiem swojego rozgrywającego martwił się również trener Dariusz Daszkiewicz.Martwi mnie kontuzja Macieja Dobrowolskiego. Wyglądało to poważnie, ale mamy nadzieję, że badania wykażą, że uraz nie jest taki groźny – mówi kielecki szkoleniowiec.

Kontuzja wyłączyła z gry i treningów także Grzegorza Pilarza, drugiego rozgrywającego ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Uraz przedramienia może być leczony nawet przez miesiąc. Póki co kędzierzynianie będą musieli radzić sobie tylko z jednym rozgrywającym. To dopiero cztery kolejki PlusLigi, miejmy nadzieję, że raporty szpitalne nie zdominują relacji z ekstraklasy.




Adrian Stańczak, libero pierwszoligowego Jadaru Radom,  musi przejść zabieg artroskopii kolana. To oznacza, że nie zagra w co najmniej czterech spotkaniach, w tym w najbliższym, sobotnim z Orłem Międzyrzecz. Stańczak od kilku tygodni narzekał na ból kolana. Badania potwierdził konieczność wykonania zabiegu artroskopii. To oznacza, że libero radomian nie zagra w 3 lub 4 najbliższych meczach. W sobotnim pojedynku na pozycji libero Stańczaka zastąpi najprawdopodobniej Jimmie Ivarsson. Dodatkowo, nie wiadomo, czy już zagra rozgrywający Łukasz Kruk. – Być może Kruk będzie w składzie na mecz, ale raczej nie zagra w wyjściowym ustawieniu – mówi Dominik Kwapisiewicz, trener Jadaru.

źródło: cksport.pl, Echo Dnia, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved