Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Grała Białołęcka Liga Siatkówki

Grała Białołęcka Liga Siatkówki

fot. archiwum

W dniach 30 i 31 października w Warszawie odbyła się druga seria spotkań Białołęckiej Ligi Siatkówki. Tym razem byliśmy świadkami niezwykle wyrównanych spotkań. Aż 11 z 18 meczów zakończyło się tie-breakami.

W 1. lidze kolejne zwycięstwo odnieśli Dreamersi. Ubiegłoroczni mistrzowie pokonali 3:1 Weź Pigułkę. Drugie zwycięstwo odnieśli również zawodnicy Bromka, którzy pozbawieni nominalnego rozgrywającego wygrali po tie-breaku z Eterem. Wynikiem 3:2 zakończyło się również spotkanie beniaminków w którym Stado Pędzących Imadeł nie sprostało Żibom. W najciekawszym z meczów Arm Volley, który w 1. kolejce łatwo poległ z Eterem, tym razem zagrał znacznie lepiej urywając dwa sety faworyzowanemu Wkrótce.

Drugoligowe zmagania przyniosły kilka niespodzianek. Największą była przegrana ubiegłorocznych 1-ligowców, Wykształciuchów, z beniaminkiem 2. ligi, Duczkami (2:3). Ciekawym spotkaniem okazał się mecz AZS Gocław i Brofanów. Ci drudzy grając w 4-osobowym (!) składzie, bliscy byli wygrania seta, ulegając ostatecznie na przewagi. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 3:0, podobnie jak spotkanie KS Siekiery Piła z Najszybciejszymi. Mimo wyrównanego meczu Najszybciejsi nie ugrali nawet seta. W ostatnim meczu, stojącym na niezłym drugoligowym poziomie, Sysunie zwyciężyły Wielkie Halo 3:0.

W 3. lidze największą niespodzianką była porażka El Dreamu. Murowani faworyci przegrali swój mecz ze Wczorajszymi 2:3. Wczorajsi po raz kolejny pokazali, że są w stanie nawiązać walkę teoretycznie lepszymi od nich. Poza tym meczem, w 3. lidze odbyły się tylko 2 spotkania. W grupie B zmierzyli się ze sobą faworyci – Fundusz Współpracy i Leśny Dzbanek. Od początku mecz był niezwykle zacięty i wedle przewidywań zakończył się tie-breakiem. Lepszy okazał się Fundusz. W ostatnim meczu również po pięciosetowym pojedynku, Fun Play pokonał Ósemkę.W lidze kobiecej doszło do pojedynku czołowych zespołów – Nieznajomych i La Play’ek. Mecz miał niepodziewany przebieg. 1. seta wygrały Nieznajome do 12, by ulec w kolejnej partii do 23. Następny set był znowu popisem Nieznajomych, które wygrały do 9. La Playki zdołały jednak doproadzić do tie-breaka wygrywając czwartego seta do 12. W piątej partii Nieznajome znowy zdemolowały rywalki wygrywając do 5. Bardzo ciekawy przebieg miał mecz Joy Division i KS Wrany. Nikt nie spodziwał się innego wyniku niż 0:3, ale wyjątkowo dobrze dysponowany tego dnia Joy był bliski wygrania tego meczu. Prowadząc 2:1, mając meczbola, dziewczyny z Joy’a nie wykorzystały jednak szansy i przegrały seta. W tie-breaku walczyły dzielnie, ale to KS Wrana okazała się minimalnie lepsza i zainkasowała 2 punkty. Również wynikiem 3:2 zakończył się mecz Desperatek z Estrogenami. Estrogeny znów pokazały się z dobrej strony, ale i tym razem okazało się to za mało na pokonanie rywalek.

W 2. lidze Gotowe na Wszystko bez problemów rozprawiły się z The Go Team, a Lejdis odniosły pierwsze zwycięstwo pokonując Babiniec 3:1. Niespodziankę sprawiły dziewczyny z Legionowa, które przegrały po tie-breaku z DIGI.

Komplet wyników:

1. liga BLS
Dreamers – Weź Pigułkę 3:1
Żiby – Stado Pędzących Imadeł 3:2
Eter – Bromek 2:3
Wkrótce – Arm Volley 3:2

2. liga BLS
Najszybciejsi – KS Siekiera Piła 0:3
O Rok Starsi – Dobry Klimat 1:3
Sysunie – Wielkie Halo 3:0
Duczki – Wykształciuchy 3:2
Brofani – AZS Gocław 0:3

3. liga BLS gr. A
El Dream – Wczorajsi 2:3

3. liga BLS gr. B
Fundusz Współpracy – Leśny Dzbanek 3:2
Fun Play – Ósemka 3:2

1. liga BLSK
KS Wrana – Joy Division 3:2
Nieznajome – La Play’ki 3:2
Desperatki – Estrogeny 3:2

2. liga BLSK
Legionowo – DIGI 2:3
Lejdis – Babiniec 3:1
Gotowe Na Wszystko – The Go Team 3:0

źródło: liga.waw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-11-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved