Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kim Staelens: Jestem najszczęśliwszą osobą na świecie

Kim Staelens: Jestem najszczęśliwszą osobą na świecie

fot. archiwum

Do ciekawszych postaci mistrzostw świata zaliczyć można  Kim Staelens. Reprezentantka Holandii przebywa w Japonii ze swoją sześciotygodniową córeczką, Lynn, którą w dni meczowe opiekuje się babcia. Jak w tak krótkim czasie udało się siatkarce wrócić na międzynarodowe parkiety?

Pierworodna córka siatkarskiej pary, Kim Staelens i Marka Sterkena, przyszła na świat we wrześniu. Nikt nie spodziewał się, że zawodniczka będzie w stanie dołączyć do reprezentacji Holandii na mistrzostwa świata. Nikt oprócz samej siatkarki.

Staelens nie wyobrażała sobie, że mistrzostwa mogłyby odbyć się bez niej. Dlatego też trenowała do ostatnich dni ciąży, a wznowiła treningi zaledwie 10 dni po urodzeniu córki. – Dokonałam, rzeczy niemożliwej i przekonałam też mojego trenera, że powinnam być z drużyną tutaj, w Japonii. Zaczęłam intensywniejszy program treningowy, aby wrócić do pełni sił i udało się, przyleciałam tu ze swoim dzieckiem – powiedziała rozgrywająca reprezentacji Holandii. – Wróciłam do treningów zaledwie kilka dni przed wylotem na mistrzostwa. Wcześniej zasięgnęłam też specjalistycznych porad u położnej, odnośnie opieki nad dzieckiem – tłumaczy Staelens.

– Lekarz pozwolił mi zacząć biegać 10 dni po porodzie, a ja miałam siłę, aby robić więcej. Dołączyłam do treningów z drużyną, a kiedy zobaczyłam, jak szczęśliwy z mojego szybkiego powrotu do formy jest trener, to jeszcze bardziej mnie zmobilizowało – opowiada siatkarka. – Jestem najszczęśliwszą osobą na świecie, bo mam przy sobie córeczkę a jednocześnie mogę oddać się mojemu drugiemu życiu – siatkówce – dodaje Staelens.Z szybkiego powrotu siatkarki cieszy się również trener Avital Selinger. – Nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie, jak wytrwała była Kim w swoim postanowieniu powrotu do drużyny, a trzeba przyznać, że jest kluczową siatkarką w mojej ekipie. Ponieważ była w dobrej formie, nie wahałem się ani chwili przed wpisaniem jej na listę powołanych na mistrzostwa zawodniczek – powiedział szkoleniowiec Holenderek.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-11-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved