Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > SCC Berlin pokonuje drużynę Artura Augustyna

SCC Berlin pokonuje drużynę Artura Augustyna

Drugą porażkę w tegorocznym sezonie niemieckiej ligi poniósł zespół Artura Augustyna - CV Mitteldeutschland, który przegrał we własnej hali z niepokonaną jak do tej pory drużyną SCC Berlin 1:3. Polak dla swojego zespołu zdobył 6 punktów.

Mecz lepiej rozpoczął zespół z Berlina, który już na samym początku uzyskał sześciopunktowe prowadzenie (8:2). Mimo to zespół Artura Augustyna w drugiej fazie seta grał skuteczniej w ataku. Głównie dzięki temu gospodarze wygrali pierwszy set po niezwykle emocjonującej końcówce 29:27.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia siatkarzy z Bad Dürrenberg, którzy w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku. Podopieczni trenera Michaela Mücke prowadzili na drugiej przerwie technicznej 16:14. Mimo to drużyna Artura Augustyna w końcówce miała problemy ze skończeniem ataku, natomiast goście z Berlina za sprawą świetnej gry swojego rozgrywającego, Jaroslava Skacha wygrali tę partię 25:22.

Kolejna odsłona meczu rozpoczęła się lepiej dla berlińczyków, którzy już na pierwszej przerwie technicznej prowadzili różnicą trzech „oczek". Po krótkiej przerwie gra nie uległa zmianie, a klub z Berlina grał jeszcze skuteczniej w ataku oraz bloku. Ostatecznie siatkarze ze stolicy wygrali ten set 25:20.

Czwarta partia, jak się okazało ostatnia w tym spotkaniu rozpoczęła się od walki punkt za punkt. Kibice, którzy zdecydowali się przyjść do hali Stulecia w Spergau oglądali bardzo długie akcje z obu stron. Więcej zimnej krwi w końcówce tego seta zachował klub z Berlina, który wygrał tę partię 25:22 oraz cały pojedynek 3:1.

Artur Augustyn po raz kolejny zagrał w pierwszym składzie CV Mitteldeutschland. 28-letni środkowy w dzisiejszym spotkaniu zdobył 6 punktów, przy czym atakował z 33-procentową skutecznością (4/12 – atak). Warto wspomnieć, że drużyna jedynego Polaka występującego w niemieckiej Bundeslidze po trzech kolejkach zanotowała jedno zwycięstwo oraz dwie porażki.

CV Mitteldeutschland – SCC Berlin 1:3
(29:27, 22:25, 20:25, 22:25)

Składy drużyn:
CV Mitteldeutschland: Kühner (8 pkt.), Siebeck (15), Stolfa (4), Augustyn (6), Langer (10), Helbig (26), Knebelkamp (libero) oraz Mayer, Ehrhardt, Hähner.
SCC Berlin: Skach (3 pkt.), Smedins (16), Hidalgo (19), Fischer (7), Galandi (3), Fuchs (20), Krystof (libero) oraz Korzenevics (2), Touzinsky.

Autor tekstu: Przemysław Wróblewski