Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Piotr Gacek: Atmosfera jest wyśmienita

fot. archiwum

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pozostaje niepokonana w PlusLidze, a postawa tego zespołu  naprawdę imponuje. Libero kędzierzynian, Piotr Gacek przyznał, że ekipa swoją obecną dyspozycję zawdzięcza treningowi oraz znakomitej atmosferze panującej w zespole.

Politechnika Warszawska była ostatnio pogromcą faworytów. Wam się udało ich pokonać. Czytaliście dobrze grę rywali czy to bardziej atmosfera panująca w zespole?

Piotr Gacek: -Ja myślę, że trochę to i to. Naprawdę obawialiśmy się zespołu z Warszawy, bo w dwóch pierwszych kolejkach prezentowali się wyśmienicie. Wygrali z Jastrzębiem, wygrali z Rzeszowem, to nie są zespoły, z którymi się wygrywa przez przypadek, także naprawdę spodziewaliśmy się ostrej walki. Odpowiednio podeszliśmy do tego meczu. Nie ustrzegliśmy się błędów i to właśnie było powodem przegranej w trzeciej partii, ale cieszy to, że po przegranym secie odstawiamy wszystko na bok i dalej idziemy krok do przodu, pokonując rywala w ostatnim secie dość wysoko. Tak, że cieszy nasza postawa, atmosfera jest wyśmienita, to na pewno pomaga w grze, ale przede wszystkim myślę, że koncentracja i danie z siebie 100% na treningu. Później przekłada się to na mecz. A trenujemy bardzo dobrze, więc myślę, że to też ma wpływ na wynik.

Sebastian Świderski jest zdecydowanym liderem waszego zespołu. Czy jego doświadczenie, postawa daje wam dodatkowe wsparcie mentalne?Na pewno tak. Sebastian daje bardzo dużo dla zespołu. Jest kapitanem, bardzo dużo daje na boisku i poza nim. Myślę, że to jest taki człowiek, który potrafi rozwiązać każdy konflikt, każdą sytuację, która jest do wyjaśniania. Jest po prostu odpowiednim człowiekiem na odpowiednim stanowisku a myślę, że w Kędzierzynie się czuje bardzo dobrze. On tu zdobył tyle mistrzostw i powrót na kędzierzyńską ziemię mu bardzo dobrze zrobił. Prezentuje się bardzo dobrze i mam nadzieję, że tak będzie się prezentował cały sezon.

Macie świetny bilans przed środowym pojedynkiem ze Skrą. A jak się pan czuje przed powrotem do Bełchatowa?

Na pewno będą jakieś emocje jak się już pojawią na tej hali. Trenowałem tam i grałem przez dwa lata, to były bardzo udane dwa lata, bardzo miło wspominam pobyt w Bełchatowie. Z dużym szacunkiem podchodzę do działaczy i do zawodników z Bełchatowa, bo to są naprawdę wspaniali ludzie. Ale na meczu już nie ma sentymentów. Będę robił wszystko, żebyśmy wygrali ten mecz.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved