Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ, gr. A: Pierwsze i pewne zwycięstwo Polek z Kostaryką

MŚ, gr. A: Pierwsze i pewne zwycięstwo Polek z Kostaryką

fot. archiwum

Po dwóch porażkach w pierwszych meczach mistrzostw świata reprezentantki Polski w swoim trzecim meczu pewnie pokonały 3:0 Kostarykę. Przed Polkami teraz dzień przerwy, a potem jeszcze mecze z Peru i Algierią.

W spotkaniu nie zagrała Agnieszka Bednarek-Kasza, która wczoraj podczas meczu z Serbią nabawiła się kontuzji. Zastąpiła ją Berenika Okuniewska.

Na początku pierwszego seta nasze zawodniczki sprawiły dużo kłopotów Kostarykankom w przyjęciu, a Milena Sadurek często uruchamiała naszą środkową. Polki grały swobodnie i uzyskały na pierwszej przerwie technicznej prowadzenie 8:5. Biało-czerwone zaskakująco często psuły swoją zagrywkę. Szans nie wykorzystały jednak Kostarykanki, a skutecznym atakiem odpowiedziała Joanna Kaczor. Nasze reprezentantki powiększały swoją przewagę, która urosła już do dziewięciu punktów (19:10). Przy stanie 20:13 trener dał szansę pokazania się na parkiecie Katarzynie  Zaroślińskiej, a ta od razu popisała się skutecznym blokiem. Na boisku pojawiła się także Joanna Wołosz, zastępując Kaczor, ale nie miała ona okazji rozegrać piłki, ponieważ Kostarykanki zakończyły tego seta psując własną zagrywkę.

Druga partia spotkania rozpoczęła się od dobrej gry w bloku polskich siatkarek. Kostarykanki nie potrafiły precyzyjnie dograć piłki do ataku. Polki nie wykorzystały jednak okazji na powiększenie przewagi, a problemy ze skończeniem pierwszej akcji miała Joanna Kaczor. Rywalki zaskoczyły nasze panie zagrywką i doprowadziły do remisu 6:6. Chwilę później nie poradziły sobie jednak z zagrywką Anny Werblińskiej i było już 8:6. Przeciwniczki nie nadążały z ustawieniem bloku i Małgorzata Glinka pewnie zdobywała kolejne punty. Na drugiej przerwie technicznej Polki prowadziły 16:7 nie pozostawiając złudzeń Kostarykankom. Na placu gry pojawiły się Aleksandra Jagieło i Joanna Szczurek, a boisko opuściły Glinka i Werblińska. Ponownie szansę pokazania się dostały także Joanna Wołosz i Katarzyna Zaroślińska. Nasze reprezentantki wykorzystały nieporadność rywalek i doprowadziły do wyniku 24:9. Polki pewnie wygrały tę partię 25:12.Obraz gry w trzecim, ostatnim secie nie uległ zmianie. Biało-czerwone cały czas były w ofensywie, a Kostarykankom brakowało argumentów, aby przeciwstawić się naszej reprezentacji. Trener Jerzy Matlak wrócił do podstawowych zawodniczek, pozostawiając jedynie Wołosz w wyjściowej szóstce. Nasza druga rozgrywająca zdobyła kilka punktów bezpośrednio z zagrywki i Polki szybko uzyskały bezpieczną przewagę (8:2). Efektownym pojedynczym blokiem popisała się Małgorzata Glinka, a rywalki nie potrafiły przebić się na drugą stronę siatki. W jednym ustawieniu nasze siatkarki zdobyły aż 12 punktów. Z dobrej strony pokazała się Willis wykorzystując jedną z nielicznych kontr Kostarykanek. Trener Jerzy Matlak wprowadził do gry Karolinę Kosek, wykorzystując tym samym wszystkie zawodniczki jakie miał do dyspozycji. Nieoczekiwanie nasze przyjmujące zaczęły mieć bardzo duże problemy z dokładnym przyjęciem zagrywki. Kolejne nieporozumienia i niedokładności po stronie Polek sprawiły, że przewaga została zniwelowana do dwóch punktów (13:11). Jednak dzięki mocnym atakom Anny Werblińskiej udało się ponownie wypracować kilka „oczek" i nasza reprezentacja pewnie zmierzała do wygrania tego spotkania w trzech setach (19:12). Tak też się stało i biało-czerwone rozbiły reprezentację Kostaryki wygrywając ostatnią partię 25:15 i całe spotkanie 3:0.

Polska – Kostaryka 3:0
(25:14, 25:12, 25:15)

Składy zespołów:
Polska: Okuniewska (10), Glinka-Mogentale (9), Werblińska (9), Sadurek, Gajgał (8), Kaczor (10), Zenik (libero) oraz Kosek (3), Zaroślińska (2), Staniucha-Szczurek (2), Wołosz (4) i Jagieło (1)
Kostaryka: Thompson, Cope (9), Willis A. (4), Quesada (3), Willis V. (10), Ramirez (6), Alfaro (libero) oraz Chinchilla (1), Hadar, Fonseca i Hines

Zobacz również:
Wyniki 3. kolejki i tabela gr. A mistrzostw świata siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved