Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Komplet punktów dla Delecty Bydgoszcz

Komplet punktów dla Delecty Bydgoszcz

Delecta Bydgoszcz zrehabilitowała się po ostatniej porażce z beniaminkiem i dziś pokonała AZS UWM Olsztyn 3:0. Mecz był niezwykle zacięty, tylko w pierwszym secie gospodarze łatwo wygrali, a dwa kolejne grane były na przewagi.

Mecz rozpoczął zagrywką rozgrywający olsztynian – Kert Toobal. Po dość dobrym przyjęciu w aut atakował jednak Konarski (0:1). W drużynie AZS od początku uruchamiani byli środkowi. Dobrze funkcjonował też blok, zatrzymując Martina Sopko (1:3). Olsztynianie popełniali jednak notorycznie błędy w ataku. Na pierwszą przerwę techniczną wyprowadził Delectę Antti Siltala (8:7). Zaraz po czasie na boisko w miejsce Martina Sopko wprowadzony został Wojciech Serafin. Gra w dalszym ciągu była bardzo wyrównana. Mnożyły się jednak błędy atakujących AZS-u. Dwukrotnie blokowany był Gromadowski (13:11), którego wkrótce zmienił Wojciech Winnik. Na drugą przerwę techniczną bydgoszczanie schodzili już z trzypunktową przewagą (16:13). W Indykpolu funkcjonował w dalszym ciągu tylko środek. Świetnie atakował Gunia (18:15). Słaba gra reszty zespołu zmusiła trenera Sordyla do wzięcia czasu (20:15). Wkrótce podwójnym blokiem Wrony i Masnego zatrzymany został Samuel Tuia (22:17). Pierwsza piłka setowa dla Delecty została obroniona przez olsztynian (24:20), jednak w następnej akcji mimo przechodzącej piłki po zagrywce Winnika kolejnym świetnym blokiem popisali się podopieczni Waldemara Wspaniałego.

Drugą odsłonę otworzył skutecznym atakiem po prostej Samuel Tuia (0:1). Przy stanie 1:1, po długiej wymianie piłek i wielu wyblokach zawodnikom Delecty przytrafił się błąd czterech odbić. Pierwszy skuteczny atak w meczu odnotował Marcel Gromadowski (3:3). Bydgoszczanie psuli dużo zagrywek, jednak nie przeszkodziło im to w zwycięskim wyjściu na przerwę techniczną po również zepsutym serwisie Dawida Guni. Po czasie niezwykle zmobilizowany AZS doprowadził do wyrównania (8:8) i z powodzeniem zaczął budować przewagę. Przyczynili się do tego w znacznym stopniu środkowi Gunia i Cedić, którzy zarówno skutecznie atakowali i blokowali (15:18). Delecta starała się wyrównać stan seta, jednak olsztynianie ambitnie bronili kilkupunktowego prowadzenia. Do remisu doprowadził punktowym blokiem Antti Siltala (20:20). Przez następnych kilka akcji gra przebiegała systemem punkt za punkt. Wprowadzony w końcówce na boisko Grzegorz Szymański zablokował Tomasza Tomczyka i dał swojej drużynie pierwszą piłkę setową (24:22). Zawodnicy Indykpolu doprowadzili jednak do wyrównania (24:24). O zwycięstwie decydować miała gra na przewagi, którą szczęśliwie dla siebie zakończyli bydgoszczanie, przy znacznym udziale Stanisława Pieczonki i po jego asowej zagrywce 31:29.

Wynik trzeciej partii otworzył atakiem z krótkiej Andrzej Wrona (1:0). Kolejny punkt dołożył atakiem z szóstej strefy Siltala (2:0). Skutecznie atakował również grający od początku seta Wojciech Winnik (2:2). Nie do zatrzymania w dalszym ciągu był fiński przyjmujący Delecty (5:3). Spektakularnie atakującego z drugiej linii Wojciecha Ferensa blokował Michał Cerven, dając prowadzenie 8:4. Jedyną możliwą odpowiedzią olsztynian była dobra gra Dawida Guni (8:5), którego nie oszczędzał Toobal. Rozgrywający olsztynian wkrótce również zapunktował blokując Pieczonkę (9:7). W dalszej części seta dwa dość proste błędy popełnił młodziutki Ferens. Przyjmujący AZS zrehabilitował się jednak punktowym blokiem (11:10). Duże szczęście sprzyjało zawodnikom Delecty – piłka wielokrotnie trafiała w obronie w stopy i ramiona. W dalszym ciągu punktował Vladimir Cedić (14:14), który również świetną zagrywką pozwolił zniwelować dwupunktową przewagę Delecty (20:20). Proste błędy przytrafiały się jednak atakującym AZS. Świetną kombinacyjną akcję pod siatką zagrali natomiast Lipiński i Cerven, wyprowadzając swój zespół po raz kolejny w tym secie na prowadzenie (23:22). Bydgoszczanie popisali się też taktycznym blokiem na Cediću, dokładając kolejny punkt (24:23). Zatrzymany przez Tuię atak Szymańskiego sprowokował Waldemara Wspaniałego do wzięcia czasu (24:25). O zwycięstwie ponownie decydowała gra na przewagi, którą rozstrzygnął ponownie punktową zagrywką Dawid Konarski (30:28).

Zawodnikiem spotkania wybrany został Antti Siltala (Delecta Bydgoszcz).

Delecta Bydgoszcz – AZS UWM Olsztyn 3:0
(25:20, 31:29, 30:28)

Delecta: Masny, Jurkiewicz (2), Konarski (12), Wrona (8), Sopko, Siltala (19), Andrzejewski (libero) oraz Pieczonka (7), Serafin (4), Lipiński, Cerven (8) i Szymański
AZS UWM: Tuia (17), Toobal (1), Gunia (12), Gromadowski (8), Cedić (12), Siezieniewski (5), Mierzejewski (libero) oraz Tomczyk (1), Ferens (1), Włodarczyk i Winnik (6)