Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Wojciech Kaźmierczak: Nie ma łatwych przeciwników

fot. archiwum

Dla siatkarzy ZAKSY nowy sezon rozpoczął się bardzo dobrze. W sobotę będą oni mieli okazję do kolejnego sprawdzianu, tym razem z niepokonaną dotąd Politechniką. - Drużyna z Warszawy udowodniła, że nie ma łatwych rywali - stwierdził Wojciech Kaźmierczak.

Dwa mecze i dwie wygrane. Słyszy się w mediach, że wygrane spowodowane są łatwym przeciwnikiem…

Wojciech Kaźmierczak
No tak tylko, że tak mówią tylko media. Nie ma łatwych przeciwników. Każdy rywal jest groźny. Drużyna z Warszawy udowodniła, że nie ma łatwych rywali, wygrywając z Resovią i Jastrzębiem. Powtórzę jeszcze raz ,nie ma łatwych meczów. Każdy chce wejść do szóstki. Każda z drużyn musi być cały czas skoncentrowana i grać na maksa aby zdobywać punkty. W ostatecznym rozrachunku one będą bardzo ważne.

Wróćmy do meczu z Warszawą, która prezentuję dobrą dyspozycję i wygrywa z drużynami z tzw. górnej półki.. .

Politechnika zrobiła dobre transfery dlatego nikt nie mówił, że oni będą chłopcami do bicia. Wrócił z Włoch Michał Kubiak, jest tam również Marcin Nowak, Robert Prygiel, także oni ekipę mają bardzo fajną. W tym sezonie nie będą zespołem słabszym, będą wygrywać z drużynami teoretycznie silniejszymi. Udowodnili to zwyciężając z Resovią oraz Jastrzębiem. W sobotę, to my stajemy im na drodze. Zobaczymy jak im pójdzie z nami. Chcemy wygrać ten mecz, ale czas pokaże jak się zakończy pojedynek między nami. ZAKSA jako drużyna podchodzi do meczu z dużą koncentracją oraz mobilizacją.

Rozumiem, że AZS jest fajną ekipą, ale wy jesteście fajniejsi?

Tak my jesteśmy fajniejsi (śmiech). Tak na poważnie to Warszawa wygrywając z Rzeszowem i Jastrzębiem z pewnością poczuła wiatr w żaglach i będą chcieli wygrać również z nami. Życzę im powodzenia, ale nam życzę więcej szczęścia (śmiech). To z pewnością będzie trudny pojedynek, a jaki będzie wynik przekonamy się około godziny 19.00.

Macie jakąś specjalną taktykę na drużynę Politechniki?

Dla każdego przeciwnika mamy opracowaną osobną taktykę. Mamy odprawy przed meczowe, informację dotyczące danej drużyny. Pod każdego rywala ustawiamy się inaczej. Takie odprawy są nam bardzo pomocne, dostajemy każdego przeciwnika rozpisanego. Nam zostaje tylko realizować założenia trenera. Myślę, że jak zrealizujemy taktykę to wynik powinien być dobry dla nas.

W poprzednich meczach mieliście dobrą zagrywkę oraz wysoką skuteczność w ataku. Teraz też postawicie na te dwa elementy?

Tak, mamy dobrą zagrywkę i będziemy z tego korzystać. W pierwszym meczu mieliśmy dobry serwis i nie robiliśmy przy tym własnych błędów. Jeżeli chodzi o mecz z Wieluniem to można powiedzieć, że nasza zagrywka była bardzo dobra. Sprawialiśmy duży problem przeciwnikowi naszym serwisem. Generalnie staramy się ograniczyć ilość błędów. Mówi się, że siatkówka to gra błędów. Ograniczymy ilość błędów to nasza gra będzie wyglądała coraz lepiej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved