Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Polki lepsze w bloku, Serbki w pozostałych elementach

Polki lepsze w bloku, Serbki w pozostałych elementach

23 punkty po skutecznej grze blokiem zdobyły polskie siatkarki, w tym samym elemencie nasze rywalki uzyskały o 7 'oczek mniej'. Podopieczne Zorana Terzicia stracone punkty odrobiły min. dzięki dobrej postawie w polu serwisowym. 

W przypadku biało-czerwonych to już kolejne spotkanie, w którym nasze reprezentantki nie ustrzegły się błędów własnych, popełniając ich równie dużo, jak w rywalizacji z Japonią.

Liderką Serbii, która poprowadziła swoją reprezentację do zwycięstwa była Jelena Nikolic, najlepiej punktująca w ekipie naszych rywalek zapisała na swoim koncie 19 punktów. Równie korzystnie zaprezentowała się najlepsza w tym elemencie, w ekipie podopiecznych Jerzego Matlaka, Anna Werblińska, która skutecznie zakończyła 17 akcji. Polską przyjmującą wspierała Joanna Kaczor, nasza atakująca spotkanie zakończyła z 15 ‚oczkami’ na swoim koncie. Indywidualne wyniki pozostałych siatkarek reprezentacji Polski kształtowały się na średnim poziomie od jednego do dziewięciu punktów.

W analizie skuteczności ataku polskich siatkarek łączna średnia zespołu wynosiła ok 35,83%. Biało-czerwone zakończyły 43 ataki na 120 prób. Najwyższą efektywność uzyskała Anna Werblińska z notą 36,11%. Najwyżej sklasyfikowana Polka z 36 otrzymanych piłek punktowym atakiem zakończyła 13, popełniając 10 niewymuszonych błędów, przy czym 13 zagrań podbiły Serbki w obronie. Druga w zestawieniu Joanna Kaczor uzyskała notę niższą od średniej ogólnej, 9 punktów w 31 próbach dało zawodniczce efektywność na poziomie 29,03% Nieznacznie niższa była łączna średnia podopiecznych trenera Terzicia – 34,44% (52 punkty w 151 próbach). Najkorzystniej z czterdziestosześcioprocentową skutecznością w meczu zaprezentowała się Milena Rasic, kończąc 12 z 26 ataków. Nieznacznie niższe noty uzyskały Jelena Nikolic i Sanja Malagurski, odpowiednio 38,89% i 34,48%.Polki zdecydowanie lepiej zaprezentowały się w grze na siatce, szczególnie w przypadku bloku. Podopieczne trenera Matlaka na swoim koncie zapisały aż 23 punktowe bloki. W rankingu najlepiej blokujących zdecydowanie najwyżej znalazła się Berenika Okuniewska, która siedmiokrotnie zatrzymywała rywalki na siatce. Cztery ‚oczka’ w tym elemencie zdobyła Joanna Kaczor, trzy- Anna Werblińska. Średnia bloków na set biało czerwonych to 5,75. Nota za grę Serbek w tym elemencie to 4,0. 16 punktów to rezultat słabszy od Polek, jednak najlepsza indywidualnie- Milena Rasić – zdobyła tylko jeden punkt mniej od Okuniewskiej (łącznie 6 punktów).

W przypadku gry w polu serwisowym, zagrywki Polek nie sprawiły większych trudności rywalkom, na 97 serwisów biało-czerwone bezpośrednio z zagrywki zdobyły sześć punktów, podczas gdy Serbki po 96 serwisach bezpośrednio punktowały dwunastokrotnie. Po dwa asy serwisowe w naszej reprezentacji miały Milena Sadurek i Joanna Kaczor, po jednym ‚oczku’ dołożyły Karolina Kosek i Anna Werblińska. Po drugiej stronie siatki najwięcej trudności naszym przyjmującym sprawiła Brizitka Molnar (5 asów serwisowych).

Przy dobrej zagrywce reprezentantek Serbii nienajlepiej wyglądały noty idealnego przyjęcia biało-czerwonych. Łączny rezultat- 24,69% nie jest notą, którą możnaby uznać za zadowalającą. Indywidualnie najlepiej zaprezentowała się Anna Werblińska, polska przyjmująca na 23 zagrywki ‚w punkt’ przyjęła tylko 9. Wyniki pozostałych przyjmujących w naszej reprezentacji wyglądały jeszcze słabiej. Przyjmujące Serbii na 91 piłek 37 przyjęły idealnie, co dało rezultat 35,16%. Najlepiej przyjmującą była Brizitka Molnar (40,00%).

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved