Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > M. Zawieracz: Od II rundy będziemy maszynką do robienia punktów

M. Zawieracz: Od II rundy będziemy maszynką do robienia punktów

fot. archiwum

PTPS Piła po 5. kolejkach spotkań znajduje się na wysokim 3. miejscu w I lidze kobiet. W piątek zespół awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski, ale trener Mirosław Zawieracz podkreśla, że drużyna nie gra jeszcze tak, jakby on od niej tego oczekiwał.

PTPS Piła wygrał w Legionovią awansując do kolejnej rundy Pucharu Polski, jednak styl pozostawia wiele do życzenia…

Mirosław Zawieracz:Wszystko przez zwariowany tydzień. W czwartek cały dzień jechaliśmy do Legionowa, dzisiaj (w piątek – przyp. red.) mieliśmy mieć rozruch, jednak przez piłkę ręczną nie mogliśmy go przeprowadzić. Trochę pokrzyżowało nam to plany, tym bardziej, że ten tydzień treningowo był inaczej ustawiony. A mecz wyszedł, jak wyszedł. Wygraliśmy 3:1, w sobotę jedziemy do Warszawy i też będziemy starali się zwyciężyć.

Co się stało w pierwszej partii? Przez większość seta prowadziliście kilkoma punktami?W tym secie zrobiliśmy dziesięć błędów… W mojej ocenie banalnych błędów… Cały czas powtarzam dziewczynom, że siatkówka to nie boks! W tym sporcie nawet kiwnięcie palcem, czy paznokciem może przynieść punkt. Tak samo jest z mocnym uderzeniem. Po takim ataku zespół również zdobywa tylko jeden punkt.

Niektóre młode dziewczyny nie grały w meczach o wysoką stawkę, w meczach, w których ciężar gry spoczywał na ich barkach. Dlatego zawodniczki się „podpalają" zapominając, że siatkówka jest grą na punkty, a nie na efektowność.

Kolejnym przeciwnikiem w Pucharze Polski będzie beniaminek z Murowanej Gośliny…

– Z Murowaną Gośliną gramy dopiero 16 listopada, także jest trochę czasu.

Mówi się, że Puchar Polski jest trochę niechcianym dzieckiem, czy w związku z tym PTPS Piła będzie dalej piął się w drabince szczebelek po szczebelku?

Zgadza się, tym bardziej w I lidze, gdzie kluby nie mają pieniędzy, a muszą jechać na te spotkania. Z moich informacji wynika, że zwycięzca po Murowanej Goślinie jedzie do wygranego z pojedynku Sparta – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Nie dość, że wypadają dwa dni z tygodnia pracy, to jeszcze kupę pieniędzy to kosztuje (śmiech).

Na pewno będziemy chcieli iść dalej (w Pucharze Polski – przyp. red.), ale czy za wszelką cenę? Tego nie wiem… Mamy w sobotę mecz ligowy z Murowaną Gośliną, później we wtorek Puchar Polski, następnie w piątek kolejne spotkanie w lidze. Dodatkowo na tą chwilę w mojej drużynie cała dwunastka nie jest gotowa do gry. Zarówno psychicznie, jak i mentalnie. Dopiero nad tym pracujemy. Mam zespół składający się z dwunastu zawodniczek, z których każda osobno, coś grała, jedna więcej, druga mniej. Dopiero zaczynamy grać o punkty, o wysokie stawki i jeszcze nie wygląda to tak, jakbym tego od dziewczyn oczekiwał. Wciąż od pierwszej do ostatniej piłki zespół nie jest dostatecznie zmobilizowany i nie wie ile kosztują banalne pomyłki.

Ale z meczu na mecz wygląda to coraz lepiej. Pilska lokomotywa powoli się rozpędza…

Bo tak jest. Planuję, że zespół ma być „maszyną do robienia punktów" w drugiej rundzie, czyli od stycznia. W ten sposób dziewczyny są przygotowywane. Czy prezesi to wytrzymają? Tego nie wiem (śmiech), ale w mojej ocenie przyspieszyć tego nie można. Zawodniczki muszą nauczyć się pewnych odruchów, zachowań na boisku, a na to potrzeba czasu. Na chwilę obecną jestem zadowolony, bo na parkiecie są już momenty, w których ta gra układa się w taki sposób, jakbym tego oczekiwał.

Za kilkanaście godzin czeka was mecz ligowy ze Spartą Warszawa. W sobotę wyjdzie ten sam skład co na Legionovię, czy też da pan zawodniczkom odpocząć?

Odpoczywać nie ma po czym. Nasz zespół jest tak przygotowany, że możemy grać i grać. Życzyłbym sobie, aby dziewczyny, które dotąd mniej grały, w pewnym momencie też „zaskoczyły". W naszym zespole nie ma podziału na pierwszą i drugą szóstkę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved