Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Jerzy Matlak: Trzeba oczyścić umysły po złym początku

Jerzy Matlak: Trzeba oczyścić umysły po złym początku

fot. archiwum

Reprezentacja Polski uległa Serbkom w swoim drugim meczu podczas mistrzostw świata. Tylko pierwszą partię Polkom udało się rozstrzygnąć na swoją korzyść. Tuż po spotkaniu trener Matlak podkreślał, jak istotne jest teraz mentalne "oczyszczenie".

Mariola Zenik (libero reprezentacji Polski): – Jest nam niezwykle przykro z powodu przegrania drugiego z kolei meczu, tym bardziej, że miałyśmy przewagę. Miejmy nadzieję, że wejdziemy do drugiej rundy i te dwie przegrane nie będą miały wpływu na naszą grę w mistrzostwach. Odnosząc się do przegranej pomimo świetnej grze w defensywie, nasza libero stwierdziła, że nie wygrywa się punktów obroną, gdy brakuje kontrataku.

Jelena Nikolić (kapitan reprezentacji Serbii): – Zwycięstwo przeciwko Polsce zawsze sprawia przyjemność, a mecze przeciwko temu zespołowi są zawsze trudne. Kontynuowałyśmy swoja grę nawet po przegraniu pierwszego seta. Jestem niezwykle dumna ze swojej drużyny, a w szczególności z młodych zawodniczek, które udowodniły, że potrafią wziąć na siebie odpowiedzialność w trudnych momentach tego meczu. Odnosząc się do poprawy gry w stosunku do wczorajszego dnia, Jelena stwierdziła, że jej drużyna grała lepiej niż w piątek, ale nie można porównywać meczu przeciwko Kostaryce do spotkania przeciwko Polsce. Dzisiaj serwowałyśmy bardzo dobrze i sądzę, że to pomogło naszym blokującym. Jesteśmy wysokie i nasz trener wymaga od nas najszybszej możliwej gry, ale oczywiście nie jesteśmy w stanie grać tak szybko jak drużyny złożone z niższych zawodniczek. Nasza rozgrywająca spisuje się świetnie w tym turnieju.

Jerzy Matlak (trener reprezentacji Polski): – Dziewczyny zagrały dziś mało stabilnie, maiły dużo wahań formy. Mieliśmy trochę za mało czasu na regenerację po wczorajszym spotkaniu przeciwko Japonii. W końcu już o 15 tutejszego czasu musieliśmy wystąpić przeciwko Serbkom, które grały bardzo dobrze. Gratulacje dla nich. Sądzę, że najbardziej istotną kwestią jest teraz oczyszczenie umysłów po niezbyt fortunnym początku. Musimy pamiętać, że zaczęliśmy przeciwko silnej drużynie gospodyń i dzisiaj również przegraliśmy z mocną drużyną. Losowanie nie było zbyt korzystne dla nas, ale nie mogę powiedzieć, że to powód naszych porażek. Gdy popełnia się zbyt dużo błędów własnych, należy zastanowić się nad własną grą. Anna Werblińska jest pod ogromna presją, jako ta, która ma atakować i zdobywać punkty i dodatkowo utrudniać grę rywalkom swoim serwisem. Musieliśmy wykorzystać Anię i należy zaznaczyć, że ta zawodniczka była na boisku przez cały czas w obu meczach.Zoran Terzic (trener reprezentacji Serbii): – Trener każdego zespołu na świecie byłby zadowolony, gdyby jego drużyna pokonała Polskę i ja też jestem. Jestem również bardzo dumny z moich zawodniczek i bardzo szczęśliwy z powodu tego zwycięstwa. Odnosząc się do taktyki wobec wysokiej polskiej drużyny Terzic powiedział: Gdy grasz przeciwko wysokim zawodniczkom, gra musi być szybka. Polska to przede wszystkim drużyna o dużych umiejętnościach nie tylko wysoka. Należy wszystkie elementy wykonywać dobrze, jeżeli chce się wygrać. Ale przede wszystkim trzeba grać szybką piłkę.

Zobacz również:
MŚ, gr. A: Serbki zbyt mocne dla Polek

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved