Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Wygrana Colmana w Szczecinie, kaliszanie idą jak burza

II liga M: Wygrana Colmana w Szczecinie, kaliszanie idą jak burza

Colman Kalisz idzie jak burza przez II-ligowe rozgrywki. W sobotę podopieczni Mariana Durleja bez straty seta pokonali Morze Bałtyk. Szczecinianie tylko na początku setów nawiązywali walkę z przyjezdnymi, ale w końcówkach dominowali już kaliszanie.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy po autowym ataku gości, asie serwisowym Michała Dolińskiego oraz bloku Jakuba Malinowskiego wyszli na prowadzenie 3:0. „Czapa" pary Dawid Suski/Damian Półtorak w połączeniu z błędnym zbiciem Krzysztofa porady zmusiły szkoleniowca kaliszan, Mariana Durleja do wzięcia przerwy dla swojego zespołu (3:7). Sygnał do odrabiania strat dał gościom Marcin Melnarowicz, który najpierw popisał się udanym atakiem, a następnie punktową zagrywką (7:8). Chwilę później mocnym zbiciem popisał się Maciej Naliwajko, a dodatkowo szczecinianie dorzucili szczelny blok i ich przewaga ponownie wzrosła do trzech oczek (11:8). Jednak okazało się, że były to tylko dobre złego początki dla siatkarzy Morza Bałtyk, bowiem od tego momentu inicjatywę na boisku zaczęli przejmować przyjezdni. Błędy podopiecznych Michała Dolińskiego oraz as serwisowy Patryka Spychały wyprowadziły kaliszan na pierwsze prowadzenie w meczu (12:11). Kilka chwil później punktową zagrywkę dołożył Adam Łukasik i było już 14:12. W następnych akcjach obie drużyny grały jeszcze cios za cios, ale od stanu 15:17 na boisku dominowali już zawodnicy Colmana. Najpierw kolejnym punktowym serwisem popisał się Melnarowicz, potem kontrę skończył Łukasik i podopieczni Mariana Durleja wygrywali 19:15. W końcówce goście nie dali już sobie wydrzeć zwycięstwa i pewnie wygrali premierową odsłonę 25:19.

Druga partia rozpoczęła się podobnie do wcześniejszego seta. Po szczelnym bloku oraz zbiciach Suskiego i Piotra Adamowicza szczecinianie uzyskali trzy oczka przewagi (4:1). Kolejne punkty Adamowicza sprawiały, że gospodarze byli „z przodu", ale „czapa" Janczaka pozwoliła przyjezdnym zbliżyć się zaledwie na jeden punkt (6:7). Co prawda dwa szczelne bloki dały Morzu Bałtyk ponownie większą przewagę nad rywalem (10:6). Chwilę później po asie serwisowym Dolińskiego było jeszcze 12:8, ale Colman błyskawicznie zdołał odrobić straty (12:12). Zacięta walka trwała do stanu 16:16. Wówczas skuteczne zastawienie zaprezentowali kaliszanie, następnie punktowym serwisem popisał się Porada, a dzięki temu podopieczni trenera Durleja odskoczyli od przeciwników na trzy oczka (17:14). Wtedy w szeregi gospodarzy wdarły się liczne błędy, które sprawiły, że przyjezdni w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia. Colman również nie ustrzegł się pomyłek, szczególnie na zagrywce, ale nie przeszkodziło mu to w tym, by drugiego seta rozstrzygnąć na swoją korzyść 25:21.

W trzeciej odsłonie przyjezdni postanowili pójść za ciosem. Od samego początku narzucili swój rytm gry zawodnikom Morza Bałtyk. Już po pierwszych akcjach wygrywali 3:0. Po akcji Melnarowicza prowadzili już 6:2. Chwilę później asem serwisowym popisał się Konrad Paśnik, ale nie poderwał on gospodarzy do lepszej gry (4:7). Błędy podopiecznych Michała Dolińskiego w połączeniu z dobrą dyspozycją gości, szczególnie w bloku, sprawiły, że kaliszanie odskoczyli ekipie Morza Bałtyk aż na osiem oczek (15:7). Gospodarzy było stać jeszcze na doprowadzenie do stanu 13:18, ale od tego momentu nie mieli już siatkarskich argumentów, by nawiązać wyrównaną walkę z zawodnikami trenera Durleja. Poukładana gra przyjezdnych dała im pewne zwycięstwo w trzeciej partii 25:15.

Morze Bałtyk Szczecin – Colman Kalisz 0:3
(19:25, 21:25, 15:25)

Morze Bałtyk: Suski, Doliński, Półtorak, Malinowski, Naliwajko, Adamowicz, Musielak (libero) oraz Paśnik, Wierzbicki i Lickindorf
Colman: Łukasik, Spychała, Lipa, Janczak, Melnarowicz, Porada, Wroniecki (libero)