Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Kolejne zwycięstwo AZS UAM Poznań

II liga M: Kolejne zwycięstwo AZS UAM Poznań

Kolejne zwycięstwo bez straty seta odnieśli podopieczni Damiana Lisieckiego, siatkarze AZS UAM Poznań. Tym razem w pokonanym polu zostawili akademików z Zielonej Góry. Podobnie jak Colman Kalisz poznaniacy nie stracili jeszcze w tym sezonie nawet seta.

Po asie serwisowym Damiana Domonika gospodarze prowadzili 4:3. Chwilę później skutecznym atakiem popisał się Murdzia i przewaga wyniosła dwa oczka (6-4). Punkty zdobyte przez Grześkowiaka pozwoliły przyjezdnym zmniejszyć straty (9-8) jednakże autowe uderzenie Kaczurowskiego, a następnie pojedyńczy blok Wojtysiaka na Mariaskinie spowodowały, że UAM wypracował sobie bezpieczną pięciopunktową przewagę. Ambitnie grający zielonogórzanie prowadzeni tego dnia przez Zbigniewa Zarzecznego za sprawą asa Świerzewskiego i pomyłek poznaniaków odrobili straty i doprowadzili nawet do remisu (16-16). Końcówka należała jednak do drużyny ze stolicy Wielkopolski, a w szczególności Wojtysiaka i Murdzi którzy seryjnie popisywali się udanymi akcjami.

Dobre zagrywki Świerzewskiego wyprowadziły gości na prowadzenie 3:1 w drugim secie. Błędy po stronie gospodarzy i konsekwentna gra AZS UZ pozwoliły w początkowej fazie drugiej partii utrzymywać przewagę. Środkowa część tego seta należała jednak do AZS UAM. As serwisowy Broja, kolejne skuteczne uderzenia Wojtysiaka i dobra gra wprowadzonego w tym secie Karolkiewicza spowodowały, że straty najpierw zostały odrobione, a chwilę później na tablicy świetlnej mogliśmy już obserwować wynik satysfakcjonujący kibiców zgromadzonych tego wieczora na hali na Morasku. Dobre zbicia Grześkowskiego ze skrzydła i Przyborowskiego z Świerzewskim ze środka zniwelowały praktycznie cała przewagę, lecz końcówka tak jak i w poprzednim secie padła łupem gospodarzy. Po raz kolejny obserwowaliśmy skuteczne ataki atakującego UAM Wojtysiaka wspieranego również przez Murdzie i Radojewskiego.

As serwisowy Kaczmarka, następnie blok pary Wojtysiak-Domonik, chwilę później świetna obrona Śmietany i skończona przez Murdzie kontra spowodowały, że goście już na początku trzeciego seta musieli odrabiać straty (8:3). Bardzo skutecznie w ataku znów zaczął grać Grześkowiak do tego kiwkę dorzucił jeszcze rozgrywający gości Matuszewski i zaledwie parę minut później było tylko 8:7. Poirytowany nieporadnością swoich zawodników trener Damian Lisiecki poprosił o czas, aby obudzić swój zespół i zrobił to w chyba najodpowiedniejszym momencie. Od razu po przerwie reprezentujący barwy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza zawodnicy zaczęli za sprawą kończących uderzeń, tym razem Janiaka i po raz kolejny oczywiście Wojtysiaka, seryjnie powiększać zdobycz punktową i nie pozwolili sobie wyrwać prowadzenia z rąk już do końca meczu, który zbiciem z prawego skrzydła zakończył … Wojtysiak.

AZS UAM Poznań – AZS UZ Zielona Góra 3:0
(25:21, 25:22, 25:18)

AZS UAM Poznań: Kaczmarek, Wojtysiak, Murdzia, Broj, Obuchowicz, Domonik, Śmietana (libero) oraz Karolkiewicz, Skrok, Radojewski i Janiak
AZS UZ Zielona Góra: Śwerzeski, Przyborowski, Matuszewski, Grześkowiak, Mariaskin, Kaczurowski, Zasowski (libero) oraz Kępski, Bitner, Gałka i Januszewski