Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Łatwe zwycięstwo Piecobiogazu

I liga K: Łatwe zwycięstwo Piecobiogazu

Nieco ponad godzinę trwał mecz siatkarek KS Piecobiogaz Murowana Goślina z AZS Politechniką Śląską. Tylko w pierwszym secie rywalki z Gliwic próbowały nawiązać w miarę równorzędną walkę z zespołem gospodyń.

Może za bardzo chciałyśmy wygrać i stąd w pierwszej partii było trochę nerwów. Ważne jednak, że szybko opanowaliśmy grę i w sumie pewnie zwyciężyłyśmy, zgarniając przy tym trzy punkty. To było w tym spotkaniu najważniejsze – przyznała po ostatniej akcji Dominika Nowakowska.

W pierwszej odsłonie KS Piecobiogaz także miał wyraźną przewagę. Prowadził 8:4, 12:8, a później 20:17. W tym okresie zawodniczki z Murowanej Gośliny mogły prowadzić jeszcze wyżej, ale zepsuły sporo zagrywek. Przez to rywalki cały czas były w kontakcie. W końcówce doszły nawet na jeden punkt (22:21) i trener Jacek Skrok musiał poprosić o przerwę. Przyniosła ona oczekiwany efekt, bo gospodynie po efektownej kiwce Olgi Owczynnikowej przy pierwszej piłce meczowej wygrały seta.

Dwie następne odsłony miały niemal identyczny przebieg. Siatkarki z Murowanej Gośliny od początku uzyskiwały wysokie prowadzenie, by później tylko je powiększać. Gliwiczanki kompletnie nie radziły sobie z przyjęciem zagrywki i co chwila nadziewały się na zabójcze kontry w wykonaniu zawodniczek trenera Skroka. W ataku skutecznie grały Beata Strządała i przede wszystkim Nowakowska. W innych elementach siatkarskiego rzemiosła także zdecydowanie dominowały zawodniczki KS Piecobiogaz.

Konsekwentnie zagraliśmy zagrywką. Rywalki nie za bardzo podjęły z nami walkę. Co nie znaczy, że nie możemy grać lepiej. Nasz zespół ma jeszcze spore rezerwy – ocenił trener Skrok, który w pierwszym secie na pozycji atakującej postawił na Magdalenę Fedorów. W związku z kontuzją Pauliny Chojnackiej trochę eksperymentujemy ze składem. Takie mecze zresztą po to są – wytłumaczył szkoleniowiec.

Piecobiogaz Murowana Goślina – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0 (25:23, 25:11, 25:16)

Piecobiogaz: Owczynnikowa, Fedorów, Dutkiewicz-Raś, Lubera, Strządała, Nowakowska, Narożna (libero) oraz Walawender, Wyrwa i Trojan
AZS: Pietroczuk, Kubieniec, Pastuszko, Turbak, Żółtańska, Pawłowska, Jonak (libero) oraz Dereń, Bańska, Guzowska i Nowicka