Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Artur Augustyn: Musimy poprawić przyjęcie

Artur Augustyn: Musimy poprawić przyjęcie

fot. archiwum

Zespół Artura Augustyna w 3. kolejce niemieckiej ligi zagra z niepokonaną jak do tej pory drużyną SCC Berlin. Ekipa z Bad Dürrenberg, jak podkreśla Augustyn, nie stoi na straconej pozycji. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 19.30.

W minioną środę przegraliście w drugiej kolejce z drużyną z Titans. Co było przyczyną waszej porażki?

– Spotkanie z zespołem z Titans przegraliśmy, ponieważ nie mieliśmy dobrego przyjęcia. Problemy ze skończeniem ataku mieli również nasi skrzydłowi, którzy razem w czterech partiach zdobyli 14 punktów, a to jest zdecydowanie za mało, aby wygrać mecz na takim poziomie. Siatkarze z Titans zaczęli mocniej zagrywać, zwłaszcza w końcówce trzeciej partii. Nie może być takiej sytuacji, że na zagrywkę przy stanie 20:20 wchodzi jakiś zawodnik i zagrywa nam bezpośrednio trzy asy serwisowe. Jesteśmy zespołem doświadczonym i takich błędów nie powinniśmy popełniać. Musimy takie przestoje w naszej grze po prostu wyeliminować.

W pierwszej kolejce niemieckiej ligi pokonaliście faworyzowany zespół z Düren 3:2. Jak podsumujesz to spotkanie?– W spotkaniu przeciwko evivo wychodziło nam praktycznie wszystko, zdarzały się też oczywiście małe przestoje w naszej grze, w których traciliśmy serią punkty, ale później to na szczęście odrabialiśmy. Byliśmy bardzo zmotywowani, bo zawsze pierwszy mecz w lidze przed własną publicznością jest trudny. Z tego miejsca chciałbym również podziękować naszym kibicom, ponieważ atmosfera w trakcie meczu była naprawdę wspaniała.

Nad jakimi elementami „siatkarskiego rzemiosła" musicie jeszcze popracować podczas najbliższych treningów?

– Siatkówka jest takim sportem, że trzeba pracować nad każdym elementem. My przede wszystkim najwięcej uwagi musimy zwrócić na poprawienie gry w przyjęciu i ataku ze skrzydeł. W naszym zespole brakuje jeszcze zgrania. Myślę, że najwięcej musimy popracować nad przyjęciem, ponieważ jeśli ten element będzie funkcjonował prawidłowo to o wyniki kolejnych meczów możemy być spokojni.

Już w najbliższą sobotę gracie kolejny mecz, tym razem waszym przeciwnikiem będzie drużyna SCC Berlin, która jak do tej pory nie przegrała żadnego spotkania.

– Na pewno w tym sezonie musimy wychodzić na każde spotkanie w pełni zmobilizowani, ponieważ liga niemiecka niesamowicie się wyrównała i teraz każda drużyna może wygrać z każdym. Niestety na chwilę obecną nie mogę powiedzieć jak gra zespół z Berlina, bo dopiero w piątek będziemy mieli analizę video i będziemy pod kątem taktycznym przygotowywać się do tego spotkania. W sobotę zagramy przed własną publicznością. Mam nadzieję, że porażka z klubem z Titans podziała na nas mobilizująco i pokonamy zespół z Berlina i pokażemy wszystkim kibicom, że przegrana z Wuppertalem była zwyczajnym wypadkiem przy pracy.
Na pewno nie wychodzimy w roli faworyta, ale chcemy po prostu zagrać na swoim poziomie, a to na pewno wystarczy na pokonanie SCC Berlin.

Czy ktoś z zespołu narzeka na kontuzję?

– Oczywiście są jakieś drobne dolegliwości, na które narzekają praktycznie wszyscy. Zwłaszcza, że teraz gramy dwa mecze w tygodniu, ale nie mamy na co narzekać, ponieważ takie problemy ma każda drużyna.

*Rozmawiał Przemysław Wróblewski

źródło: arturaugustyn.ubf.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved