Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Antti Siltala: Liczy się efekt końcowy

Antti Siltala: Liczy się efekt końcowy

fot. archiwum

- Poziom profesjonalizmu w Polsce i w Delekcie naprawdę mnie zaskakuje. Chodzi mi o organizację oraz o samych zawodników - uważa Fin Antti Siltala, który przed rozpoczęciem sezonu zasilił szeregi Delecty Bydgoszcz.

Pierwsze dwa ligowe mecze siatkarzy z Bydgoszczy były całkowicie odmienne. W pojedynku inaugurującym zmagania w PlusLidze, zespół znad Brdy po emocjonującym spotkaniu wywiózł dwa oczka z Częstochowy. Podczas rozgrywanego w Kielcach meczu, musieli oni zaś uznać wyższość beniaminka, który zwyciężył w czterech setach. – Mamy świadomość, że każdy zespół u siebie gra bardzo dobrze, ale my zagraliśmy tam wyjątkowo źle. Jeśli nie działa odbiór i blok, to wali się cała gra. Po złym odbiorze, skuteczność ataku maleje. A w tej lidze każdy zespół jest tak dobry, że u siebie może wygrać z każdym – stwierdził Fin w rozmowie z Expressem Bydgoskim.

Podczas meczu w Częstochowie, Antii Siltala popisał się zaś kilkoma efektownymi akcjami. Spośród nich szczególnie w pamięci kibiców utkwiło odbicie piłki stopą, które umożliwiło bydgoszczanom kontynuowanie akcji. – Na grę przeciwnika często reaguje się spontanicznie, każde podejście do piłki może oznaczać punkt dla zespołu. To zagranie nie należało do typowych, ale liczy się przecież efekt końcowy. Zdobycie punktu stopą, to raczej kwestia szczęścia, niż umiejętności. Nie licząc piłkarzy nożnych oczywiście – przyznał zawodnik, który w swojej karierze grał w wielu ligach, m.in. francuskiej, czy też greckiej. – Chciałbym, tak jak cała drużyna, grać na stałym dobrym poziomie. Wypracować dobrą dla siebie pozycję i ją utrzymać w całym cyklu ligi – zdradził Siltala.

źródło: Express Bydgoski, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved