Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Katarzyna Gajgał i Caroline Wensink o mistrzostwach świata

Katarzyna Gajgał i Caroline Wensink o mistrzostwach świata

fot. archiwum

Katarzyna Gajgał i Caroline Wensink w przyszłym sezonie zagrają razem w Muszyniance. Teraz grają na MŚ w Japonii. - Po ME mamy trochę rachunków do wyrównania - zapowiada Gajgał. - Polska to świetny i bardzo mocny zespół - komplementuje Holenderka.

Po długim oczekiwaniu przychodzi czas na mistrzostwa świata. Jakie są wasze generalne odczucia przed startem turnieju?

Katarzyna Gajgał:Zagrałyśmy kilka sparingów jeszcze przed wylotem do Japonii, zagrałyśmy również na miejscu. Wyszły bardzo różnie jednak z każdym dniem czujemy się znacznie lepiej, przede wszystkim fizycznie. Wydaje mi się, że jeśli nie będzie żadnych problemów z psychiką to w samym turnieju powinno być dobrze. Mamy bardzo dobrą drużynę. Jedynym minusem może być fakt, że większość dziewczyn po raz pierwszy jedzie na mistrzostwa świata.

Caroline Wensink: Jedyny problem, który nas trapi to brak Debby Stam. Szkoda, że nie mogła pojechać na mistrzostwa. To świetna zawodniczka i wielka strata dla drużyny. Pomimo braku Debby zagramy najlepiej jak potrafimy i dzięki temu zobaczymy, jak dobre jesteśmy w rzeczywistości.Jakie cele mają odpowiednio Polki i Holenderki?

Katarzyna Gajgał: Nie będę deklarować czy przywieziemy jakiś medal do Polski, czy nie. Jedziemy tam wygrać każdy mecz. Na pewno w każdym spotkaniu damy z siebie wszystko, a na koniec zobaczymy do czego nas to doprowadzi. Czujemy na sobie pewną odpowiedzialność po nieudanych mistrzostwach chłopaków, ale na pewno nie ma jakiejś ogromnej presji, która mogłaby nam przeszkodzić.

Caroline Wensink:Naszym pierwszym celem jest dotarcie do drugiej rundy. Główny cel to gra o każdy punkt, każdego dnia. Nie myślimy meczami na zasadzie – ten musimy wygrać, a tego nie. Myślimy w mniejszej skali, o każdym kolejnym punkcie.

A jakie są wasze osobiste cele?

Katarzyna Gajgał:Wszystkie chyba chcemy zagrać jak najlepiej. Ja w tym roku po raz pierwszy grałam w Japonii i muszę powiedzieć, że dobrze się tutaj czuję. Na pewno ze wszystkich azjatyckich krajów ten odpowiada mi najbardziej.

Caroline Wensink:Ja chciałabym, żeby moja rodzina i moi rodacy mogli być ze mnie dumni po tym turnieju. Zrobię wszystko żeby grać, żeby zaprezentować się jak najlepiej i zagram najlepiej jak potrafię.

Potraficie wymienić faworytów tegorocznego turnieju?

Katarzyna Gajgał:Na pewno wysoko będzie Brazylia i Stany Zjednoczone. Wydaje mi się, że powalczą Chinki i Japonki, które przecież są gospodarzem, a to zawsze pomaga. Te azjatyckie drużyny zwykle dobrze zaczynają turnieje, a potem powoli schodzi z nich powietrze. Wydaje mi się jednak, że wymienione zespoły zaliczają się do faworytów.

Caroline Wensink:Nie będę prognozowała wyników. Myślę, że mamy wiele dobrych zespołów na świecie i każdy z każdym może powalczyć. Zobaczymy jaki będzie wynik!

To teraz odwrotnie – jakie szanse mają Holenderki, a jakie Polki?

Katarzyna Gajgał:Trudno mi powiedzieć. Czytałam, że Holandia jedzie z kilkoma nowymi dziewczynami w składzie. Brak Debby to ogromne osłabienie, bo wszyscy wiemy, jak świetną jest zawodniczką. Wydaje mi się, że ich gra będzie uzależniona od formy rozgrywającej Kim Staelens.

Caroline Wensink:Polska to świetny i bardzo mocny zespół. Wydaje mi się, że mają takie same szanse jak my. Jeśli zagrają na swoim najwyższym poziomie każdy będzie miał z nimi problemy.

Kiedy chcecie się spotkać?

Katarzyna Gajgał:Z tego co wiem nie mamy szans spotkać się z Holenderkami aż do meczów o miejsca – trafiamy na inną grupę. Po mistrzostwach Europy mamy trochę rachunków do wyrównania i jeśli będzie okazja to postaramy się je wyrównać.

Caroline Wensink: Kiedy chcemy spotkać się z Polską? To nie ma znaczenia, bo zawsze będzie to dla nas trudny mecz. Wydaje mi się, że nasze pomysły na grę są podobne, dlatego te mecze bywały tak interesujące. Jeżeli jednak przyjdzie nam zagrać również na tym turnieju to wygra oczywiście Holandia!

źródło: mksmuszynianka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved