Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Po meczu w Sosnowcu Silesia Volley wciąż na czele tabeli

I liga K: Po meczu w Sosnowcu Silesia Volley wciąż na czele tabeli

W meczu inaugurującym 6. kolejkę spotkań w I lidze kobiet zespół Silesi Volley pokonał w Sosnowcu tamtejszy SMS 3:0. Tym samym podopieczne Sebastiana Michalaka umocniły się na pozycji lidera i pozostaną na niej przynajmniej do następnej kolejki.

– Obawiam się meczu z SMS-em, te dziewczyny są nieobliczalne – mówił tuż przed meczem trener zespołu gości. Jednak podopieczne Sebastiana Michalaka bardzo skoncentrowane wyszły na boisku i od początku to one dyktowały warunki gry. Sosnowiczanki miały ogromne problemy z dokładnym przyjęciem zagrywki. Dzięki bardzo dobrej grze w polu zagrywki jak i w bloku już po kilku akcjach siatkarki Silesia Volley uzyskały znaczną przewagę. Przerwy w grze na życzenie trenera gospodyń jaki roszady w składzie na niewiele się zdały. Set pierwszy zakończył się wygraną przyjezdnych 25:11.

Drugi set to powtórka tego co widzieliśmy w pierwszej odsłonie. Siatkarki Silesi dominowały w każdym z elementów. Atomowe ataki Iwony Kandory, Magdaleny Olszówki czy Barbary Furtak okazały się nie do zatrzymania. Set numer dwa po jednostronnym pojedynku zakończył się wygraną przyjezdnych 25:10.

Najbardziej emocjonujący okazał się set trzeci. W nim walka była bardzo wyrównana. Zmiana rozgrywającej w zespole SMS, pozwoliła na to aby zespoły toczyły wyrównany bój. W końcówce co prawda udało się co prawda siatkarkom Silesi Volley osiągnąć przewagę, jednak waleczne sosnowiczanki nie poddawały się. Przy stanie 22:20 dla drużyny gości, piłki przechodzącej po złym przyjęciu zagrywki nie wykorzystała Dorota Ciechnowska. Kolejne dwa punkty padły łupem gospodyń i tym samym to one były bliżej wygranej w tym secie. Jednak przyjezdne wyrównały co zapowiadało wyrównaną i nerwową końcówkę. Tak też było. Uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego miały w górze trzy piłki setowe jednak nie potrafiły ich wykorzystać. Set i cały mecz kończy atakiem Ciechnowska i tym samym wygrana Silesi Volley stała się faktem.

Siatkarki Silesi Volley po zdobyciu trzech punktów umocniły się na pozycji lidera. Już za tydzień wyjeżdżają na arcyważny mecz do Piły z jednym z głównych pretendentów do awansu do PlusLigi kobiet. Natomiast sosnowiczanki podejmować będą we własnej hali zespół z Murowanej Gośliny.

SMS I PZPS Sosnowiec – Silesia Volley I 0:3
(11:25, 10:25, 29:31)