Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Porażka zespołu Artura Augustyna

Porażka zespołu Artura Augustyna

Pierwszą porażkę w tegorocznym sezonie niemieckiej Bundesligi poniósł zespół Artura Augustyna. Drużyna polskiego środkowego przegrała na wyjeździe z A!B!C Titans Berg Land 3:1. W pierwszej kolejce siatkarze z Bad Dürrenberg wygrali z evivo Düren 3:2.

Spotkanie rozpoczęło się od bezpiecznej czteropunktowej przewagi zespołu Artura Augustyna (8:4). Siatkarze z Bad Dürrenberg za sprawą świetnej gry Christopa Helbiga w pełni kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie pierwszy set wygrała drużyna CV Mitteldeutschland 25:19.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od walki punkt za punkt. Obie ekipy kończyły swoje akcje w pierwszym uderzeniu. Kapitalnie w końcówce seta zaprezentował się Roman Sauss, który zdobywał bezpośrednio kilka punktów z zagrywki. Głównie dzięki łotewskiemu przyjmującemu gospodarze wygrali tę partię 26:24.

Trzeci set rozpoczął się od wyraźnej przewagi A!B!C Titans. Przewaga, którą uzyskali podopieczni trenera Gergely Chowanskiego na początku partii utrzymywała się przez dłuższy okres gry. Ostatecznie trzeci set wygrali siatkarze z Titans 25:15.

Nasza wysoka przewaga punktowa utrzymywała się przez praktycznie całą trzecią odsłonę. Jesteśmy silnym zespołem, a w trzecim secie wychodziło nam praktycznie wszystko. Potrzebujemy jeszcze większego zgrania – powiedział tuż po zakończeniu spotkania Björn Matthes.

Czwarta partia rozpoczęła się od wyrównanej walki. Drużyna jedynego Polaka występującego w tamtejszej lidze prowadziła nawet w tej odsłonie spotkania 16:14 i była blisko doprowadzenia do tie-break’a, ale ostatecznie więcej zimnej krwi w końcówce zachowali gospodarze, którzy wygrali ten set 25:23 oraz cały mecz 3:1.

Najlepiej punktującym zawodnikiem w tym spotkaniu był Lyck Hansen, który zdobył 23 punkty. Pięć „oczek" mniej na swoim koncie zapisał Roman Sauss. W ekipie z Bad Dürrenberg najlepiej zagrał Christop Helbig.

Artur Augustyn we wczorajszym spotkaniu zdobył 6 punktów, atakując przy tym z 50-procentową skutecznością. Warto wspomnieć, że Polak w sobotnim meczu przeciwko evivo Düren zdobył 19 „oczek" i był jednym z lepszych zawodników na boisku.

W trzeciej kolejce niemieckiej Bundesligi zespół Artura Augustyna – CV Mitteldeutschland zagra z niepokonaną jak do tej pory drużyną z Berlina, natomiast siatkarze z Titans podejmować będą we własnej hali uczniów ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego – Zurich Team VCO Berlin.

A!B!C Titans Berg. Land – CV Mitteldeutschland 3:1
(19:25, 26:24, 25:15, 25:23)

Składy drużyn:
A!B!C Titans: van Haarlem, Matthes (8 pkt.), Sauss (18), Mester (9), Walkenhorst (14), Hansen (23), Stuhlmann (libero) oraz Wernitz, Möllers (1)
CV Mitteldeutschland: Kühner (12 pkt.), Stolfa (4), Siebeck (7), Langer (6), Augustyn (6), Helbig (18), Knebelkamp (libero) oraz Ehrhardt (1), Cyvas

Autor tekstu: Przemysław Wróblewski