Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > AZS Politechnika Radomska z problemami finansowymi

AZS Politechnika Radomska z problemami finansowymi

fot. archiwum

To niestety nie pierwszy taki sygnał, że klub siatkarski ma problemy finansowe i może dojść do sytuacji, że wycofa się z rozgrywek. Tym razem takie widmo grozi drugoligowym akademiczkom z Radomia. Nie mamy pieniędzy na działalność - mówi prezes Jacek Sobień.

Coraz głośniej mówi się o możliwości wycofania z rozgrywek trzech akademickich klubów radomskiej Politechniki w tym drugoligowych siatkarek. – To nie jest sytuacja, która nas zaskoczyła i wynikła z dnia na dzień – podkreśla na łamach portalu echodnia.eu Jacek Sobień, prezes klubu. – To efekt systematycznego zmniejszania dotacji w ciągu ostatnich dwóch lat, aż do ich całkowitej likwidacji.

– Nie chcieliśmy straszyć, zrażać do siebie potencjalnych sponsorów, dlatego przez wiele miesięcy, nie mówiliśmy o tym, jak bardzo zmniejszyły się nasze wpływy – mówi Sobień. – Poważne kłopoty mieliśmy już w tamtym sezonie. Udało się nam go zakończyć. Wszystkie trzy drużyny osiągnęły dobry wynik sportowy. Niestety nie przełożyło się to na finanse. Wręcz odwrotnie. W tej chwili nie otrzymujemy żadnych pieniędzy na działalność klubu.

Zawodniczki otrzymują pieniądze w ramach stypendiów z miasta i z uczelni, nie ma jednak środków w klubowej kasie na bieżącą działalność.– Sytuacja jest paradoksalna. Zawodnicy otrzymują pieniądze i nie mają powodów do narzekań. Mimo tego, że nie mamy wobec nich żadnych zaległości, co raz mocniej zagląda nam w oczy widmo wycofania z rozgrywek. Bo nie mamy pieniędzy na działalność. Na opłacenie sędziów, transportu i wyżywienia na meczach wyjazdowych, kupno strojów, opłaty licencyjne – wylicza Sobień. – W tej chwili nie mam żadnych wpływów, a nie możemy generować długów.

Ostatnią szansą klubu jest 150 tysięczna dotacja z Urzędu Miasta. Wniosek o tak ową został zaopiniowany pozytywnie, ale miasto także nie ma pieniędzy.

– Musimy poczekać do 15 listopada. Po tym terminie, sytuacja się wyjaśni. Albo otrzymamy dotację i będziemy dalej funkcjonować, albo nie otrzymamy i w najgorszym przypadku zmarnujemy nasz dorobek i wycofamy wszystkie trzy sekcje z rozgrywek, a klub wróci do działalności typowo rekreacyjnej – kończy Sobień.

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved