Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > MKS MOS Będzin w V rundzie Pucharu Polski

MKS MOS Będzin w V rundzie Pucharu Polski

Historia lubi się powtarzać. W IV rundzie Pucharu Polski podobnie jak w ubiegłym sezonie MKS MOS Interpromex Będzin pokonał BBTS Bielsko-Biała. Będzinianie są na najlepszej drodze, aby ponownie pokrzyżować szyki zespołowi z PlusLigi.

Pierwsza partię rozpoczęli do mocnego uderzenia bielszczanie, którzy w krótkim czasie wypracowali czteropunktową przewagę (7:3). Ekipa MKS-u nie zamierzała się poddawać i szybko zniwelowała straty, a nawet wyszła na prowadzenie 12:11. Będzinianie w tym secie grali bardzo zespołowo, bo Dariusz Syguła równo dzielił swoich kolegów piłkami. Po drugiej stronie siatki równie dobrze spisywał się były rozgrywający MKS-u Mateusz Leszczawski, który wywarł spore wrażenie wśród kibiców swoją grą, ale punkty dla BBTSu zdobywał przeważnie Jarosław Lech. Mimo niewielkiej przewagi punktowej to MKS MOS wygrał seta do 22.

W kolejnym secie goście ponownie odjechali na kilka punktów, ale tym razem ciężej było MKS-owi ich dogonić. Stało się to dopiero przy stanie 16:17 po bloku Świechowskiego. Siatkarze z Podbeskidzia dzielnie się bronili i dowieźli wynik do końca seta, wygrywając 25:23.

Trzeci i czwarty set to popis zawodników z Zagłębia, którzy ponownie kontrolowali mecz uzyskując w obu setach prowadzenie 17:11. Po raz kolejny Bartosz Dzierżanowski skutecznie kończył swoje akcje na środku siatki mocnymi atakami, nie dając szans rywalowi, dokładając też czasami kąśliwą zagrywkę.

MKS MOS Interpromex Będzin – BBTS Bielsko-Biała 3:1
(25:22, 23:25, 25:18, 25:16)