Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Jacek Nawrocki: Castellani powinien zostać

Jacek Nawrocki: Castellani powinien zostać

fot. archiwum

Zwolnienie Daniela Castellaniego z funkcji trenera reprezentacji Polski wciąż odbija się szerokim echem w środowisku siatkarskim. Zdania na temat tej decyzji są podzielone - część ekspertów twierdzi, że była ona zbyt pochopna a nawet niewłaściwa.

– Od początku mówiłem, że Daniel powinien zostać, i zdania nie zmieniam. Byłem za tym, by przeanalizować jego pracę i to, co do tej pory zrobił. Nie powinno się oceniać jego pracy i podejmować decyzji na podstawie jednej porażki czy po analizie jakichś kartek z zapisem pracy w siłowni. Teraz można dorobić tysiąc różnych teorii, a tak naprawdę potrzeba głębokiej analizy pracy, jaką wykonywała reprezentacja pod kierunkiem Castellaniego – powiedział serwisowi gazeta.pl szkoleniowiec Skry Bełchatów, Jacek Nawrocki.

Praca, jaką Castellani włożył w budowanie polskiej kadry, a która pomijana jest w aktualnych wypowiedziach członków zarządu PZPS znajduje ciągle uznanie w oczach polskich trenerów. Nie można przecież zapominać, że biało- czerwoni, choć doznali sromotnej klęski podczas mistrzostw świata, są ciągle mistrzami Europy.

Głosy poparcia dla Castellaniego nic już nie zmienią. Faktem pozostaje brak szkoleniowca reprezentacji Polski i brak konkretnego kandydata na to stanowisko. Jednak zdaniem trenera Pamapolu Wieluń, Dariusza Marszałka, sytuacja ta nie powinna na razie martwić. – Według mnie związek nie powinien się spieszyć z ogłaszaniem nazwiska nowego selekcjonera, może to zrobić nawet w styczniu. Do tej pory nic złego się nie stanie, a burza, która teraz przechodzi przez polską siatkówkę, zdąży osłabnąć. Dzięki temu będzie można podjąć przemyślaną i najkorzystniejszą decyzję – skomentował dla gazety.pl Marszałek.źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved