Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Ireneusz Mazur: W Polsce są fachowcy

Ireneusz Mazur: W Polsce są fachowcy

fot. archiwum

Przed ostateczną decyzją o zwolnieniu Daniela Castellaniego, prezes Przedpełski komunikował, iż wśród polskich trenerów nie ma kandydata na szkoleniowca reprezentacji. Zmienił się jednak stosunek zarządu nie tylko do byłego trenera kadry, ale i polskich pretendentów do tego stanowiska.

Polscy kibice i sympatycy siatkówki mogą być ostatnimi czasy mocno zdezorientowani. Chęć ponownego zaufania Danielowi Castellaniemu zakończyła się jego zwolnieniem, a mocne stanowisko, dotyczące braku rodzimych szkoleniowców, gotowych objąć reprezentację zmieniło się o 180 stopni. A to wszystko w ciągu tygodnia. Nie czas jednak na analizy zmian nastrojów w zarządzie PZPS, a na próbę ustalenia, co dalej z reprezentacją Polski.

Deklaracje, że kadrę powinien objąć Polak obiegły media kilka dni temu. Nikt jednak nie wskazał konkretnego kandydata na to stanowisko. Mówiło się co prawda o Alojzym Świderku, on sam jednak odcina się od kwestii reprezentacji. – Nikt w tej sprawie ze mną nie rozmawiał, ale na pewno nie wezmę udziału w konkursie na selekcjonera. Już raz uczestniczyłem w czymś takim i obiecałem sobie, że nigdy więcej – powiedział Świderek w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Niechęć Świderka wydaje się rozumieć Ireneusz Mazur, który zapewnia, że po raz kolejny nie zgodziłby się objąć kadry. – Rzeczywiście nie ma dobrego klimatu dla krajowego selekcjonera. Ale winę ponoszą za to także działacze, którzy od wielu lat podważali kwalifikacje naszych trenerów. Mazur prowadził biało- czerwonych dwanaście lat temu. – Po tym, co wtedy przeżyłem, drugi raz na strzał nie dam się wystawić. Opinia publiczna jest nieprzychylnie nastawiona do polskich szkoleniowców, bo od dłuższego czasu mówiło się o tym, że są niedouczeni, że zostali w tyle za zagranicznymi kolegami. To nieprawda. W Polsce są fachowcy, ale w tej atmosferze krajowy selekcjoner, jeśli przegra jeden mecz, od razu zacznie być sekowany. Nawet zawodnicy w ogromnej większości są przeciwni Polakowi na stanowisku trenera – skomentował w rozmowie z Przeglądem Sportowym.Środowisko siatkarskie w naszym kraju jest podzielone, a decyzję zarządu trudno przewidzieć. Przegląd Sportowy pokusił się jednak o wytypowanie polskich kandydatów do objęcia funkcji trenera reprezentacji. Oto oni: Damian Dacewicz, Jacek Nawrocki, Radosław Panas, Krzysztof Stelmach, Alojzy Świderek, Grzegorz Wagner.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved