Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Alojzy Świderek: Jestem próbnym balonem

Alojzy Świderek: Jestem próbnym balonem

fot. archiwum

W doniesieniach prasowych to Alojzy Świderek jest najpoważniejszym kandydatem na objęcie posady selekcjonera reprezentacji Polski. - Nie dostałem żadnej propozycji. Nikt ze mną nawet wstępnie nie rozmawiał - dementuje szkoleniowiec.

Na dziś to ja jestem kandydatem, ale mediów. Takim próbnym balonem. A z balonami, jak wiadomo, jest tak, że one lecą bardzo wysoko, a później znikają w przestworzach – mówi Alojzy Świderek w wywiadzie dla Polska The Times. – Ja już raz byłem prawie trenerem. Przynajmniej w mediach [Alojzy Świderek był pewniakiem do objęcia kadry kobiet, którą ostatecznie powierzono Jerzemu Matlakowi – red.]. Drugi raz nie dam się nabrać. Bardzo spokojnie czekam na rozwój wypadków.

Alojzy Świderek twierdzi również, że w przypadku ogłoszenia konkursu na selekcjonera kadry, on, mając przykre doświadczenie z poprzednim konkursem, do niego nie przystąpi. Nie chce również komentować faktu zwolnienia Daniela Castellaniego.Mogę tylko powiedzieć, że Daniel to świetny trener. Jak mało kto potrafi pracować z młodymi siatkarzami. Bardzo pomagał prowadzonej przeze mnie Akademii Polskiej Siatkówki. Miał świetne wykłady, pomagał nam w organizacji konferencji. Superfacet – twierdzi Świderek.

Dużo się mówi o tym, że Castellaniego może zastąpić polski szkoleniowiec. – Co do kandydatury Polaka, to jedno wiem na pewno: będzie miał strasznie pod górkę. Jedna, dwie porażki w Lidze Światowej i od razu będą go wszyscy zwalniali. No, chyba że całe środowisko go poprze. Ale w Polsce to jest chyba niemożliwe – uważa Alojzy Świderek. Przyznaje również, że w Polsce są dobrzy trenerzy. – Muszę przyznać, że za wielu takich, którzy chcą się naprawdę uczyć, chcą rozwijać, którzy widzieli coś więcej niż polską ligę, brali udział w zagranicznych szkoleniach, nie ma. Praktycznie nie ma też trenerów, którzy chcą dzielić się swą wiedzą z innymi.Cały wywiad Roberta Małolepszego w Polska The Times

źródło: inf. własna, Polska The Times

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved