Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sebastian Świderski: Dzisiaj zagraliśmy dobre zawody

Sebastian Świderski: Dzisiaj zagraliśmy dobre zawody

W spotkaniu I kolejki siatkarskiej PlusLigi, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pewnie pokonała Indykpol AZS UWM Olsztyn 3:0. Zespół gości tylko w drugim secie nieco postraszył gospodarzy. Oto co po spotkaniu powiedzieli kapitanowie i trenerzy obu ekip.

Paweł Siezieniewski (kapitan Indykpolu AZS UWM Olsztyn): Cóż mogę powiedzieć po takim meczu? Na początku gratuluję drużynie z Kędzierzyna pewnego zwycięstwa. Zdawaliśmy sobie sprawę, że jedziemy do faworyta rozgrywek i do drużyny bardzo mocnej, która będzie w tym roku walczyć o najwyższe cele. Jednak zupełnie inaczej wyobrażaliśmy sobie dzisiejszy mecz. Nie myśleliśmy o wyniku, ale o tym żeby zaprezentować dobrą grę. Niestety dzisiaj, dobrej gry nie było widać. Pierwszy set zweryfikował i ustawił cały mecz. Kędzierzyn postawił na mocną zagrywkę i odrzucił nas od siatki. Mieliśmy ogromne problemy z wyprowadzeniem ataku, a w szczególności z wysokich i sytuacyjnych piłek. W drugim secie mieliśmy swoje szanse, których nie wykorzystaliśmy. Można powiedzieć, że dzieliła nas dzisiaj przepaść. Zagraliśmy bardzo słabo zagrywką, przez co gospodarze mieli ułatwione zadanie. Nie chcemy żeby zespół AZS-u tak wyglądał. Zdajemy sobie sprawę, że ten mecz nam nie wyszedł. Mam nadzieję, że szybko się pozbieramy, wyciągniemy wnioski i w drugiej kolejce będzie już zupełnie inny zespół na parkiecie.

Sebastian Świderski (kapitan ZAKSY Kędzierzyn-Koźle): Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się wygrać mecz w takim stylu, przed własną publicznością na inaugurację sezonu. Pierwsze spotkania są bardzo ciężkie od strony mentalnej. Nowi zawodnicy chcą się zaprezentować z jak najlepszej strony, a nie zawsze udaje się to pokazać na boisku. Dzisiaj zagraliśmy dobre zawody. Tak jak Paweł mówił, nie daliśmy rozwinąć skrzydeł zespołowi z Olsztyna, z wyjątkiem drugiego seta. Kontrolowaliśmy grę od początku do końca. Mam nadzieję, że z każdym meczem będziemy grać lepiej, ponieważ stać nas na lepszą grę.

Mariusz Sordyl (trener Indykpolu AZS UWM Olsztyn): Na pewno nie jestem zadowolony z tego, co pokazaliśmy w tym spotkaniu. Liczyliśmy na to, że my zaprezentujemy się lepiej. To co nas zawiodło w tym meczu, to nasza zagrywka. Często psuliśmy serwisy, a nie były to też nasze ryzykowne zagrywki. Był to nasz ogromny mankament. Kolejny, to bardzo słaba skuteczność z wysokich piłek. Nie mogliśmy nawiązać walki z rywalem. Najbardziej boli nas fakt, że nie radziliśmy sobie w elementach, w których liczy się to, o czym zawodnik myśli w danej chwili, czyli zagrywce i ataku z wysokich piłek. Nikt z nas nie jest zadowolony, powtórzę raz jeszcze – liczyliśmy na więcej, jeżeli chodzi o naszą grę, ale rywale nie pozwolili nam na to. My natomiast chcemy i musimy wykrzesać z siebie więcej.

Krzysztof Stelmach (trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle): Dzisiaj jestem zadowolony z wyniku oraz z gry z zespołu. Jesteśmy drużyną w całości od dziesięciu dni i muszę ocenić to pozytywnie. Potrzeba dużo czasu żeby drużyna się zgrała, żeby funkcjonowały pewne mechanizmy. W dwa tygodnie nie da się tego zrobić. Jestem optymistą i wierzę, że z meczu na mecz powinniśmy grać lepiej. Potrzeba nam bycia razem. Będziemy mieli dużo okazji do tego, gdyż jesteśmy w rytmie meczowy. Trochę mnie martwi, że rytmu treningowego będzie mało, ale tak jest i nic nie możemy na to poradzić. Zgodzę się z moimi poprzednikami, że dzisiaj udawało nam się odrzucić rywala od siatki, co ułatwiło nam granie swojej siatkówki i zwycięstwo. Będę jednak malkontentem i powiem, że chciałbym, aby mój zespół popełnił w tym pojedynku trochę mniej błędów w polu serwisowym. To jest mankament zespołu. Psujemy zagrywki, które nie powinny być zepsute, zagrywki łatwe. Z ataku z pierwszej piłki jestem zadowolony. Mamy 70 procent skuteczności – to wysoki procent. Ogólnie jestem zadowolony.