Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Wojciech Czapla o tym jak Politechnika potrafi walczyć

Wojciech Czapla o tym jak Politechnika potrafi walczyć

Wojciech Czapla, szkoleniowiec AZS-u Politechnika Śląska nie krył radości ze zwycięstwa nad Spartą. - Moje zawodniczki trochę się odbudowały (po dwóch porażkach w lidze - przyp. red.) pokazały, że potrafią grać w siatkówkę, a przede wszystkim walczyć - mówił.

Jest pan zadowolony ze zwycięstwa nad Spartą Warszawa?

Wojciech Czapla:Zadowolony jestem ale nie da się grać dwóch setów pod słońce. W meczu było widać, że słońce „wali po oczach", a zespół, który grał mając je za plecami, wygrywał seta. Moim zdaniem takie sytuacje na poziomie I ligi są niedopuszczalne.

Czwarty set w waszym wykonaniu był koncertowy. Nie można tak było tak grać od początku?

To są kobiety, raz grają dobrze, a innym razem słabiej. W grze mojego zespołu było dużo chaosu, ale było to spowodowane tym, że jak mówiłem, grając pod słońce, nie można było nic zrobić.

Na koncie Politechniki jest pięć punktów. To dobry wynik po czterech kolejkach?

To bardzo dobry wynik, tym bardziej, że zakładaliśmy, iż pierwsze punkty ewentualnie możemy zdobyć w Warszawie. A udało się już w pierwszej kolejce ograć Ostrowiec Świętokrzyski, następnie były dwie porażki poniesione zupełnie bez walki. Po meczu ze Spartą moje zawodniczki trochę się odbudowały, pokazały, że potrafią grać w siatkówkę, a przede wszystkim walczyć!

W najbliższą sobotę czeka was kolejny derbowy pojedynek. Do Gliwic przyjeżdża Silesia…

Mamy trochę tych drużyn na Śląsku, także co chwila rozgrywamy w lidze derby (śmiech). Zobaczymy jak będzie… Zdecydowanie lepiej gra się nam u siebie, niż na wyjazdach, także liczę, że może coś w tym spotkaniu ugramy. Ale nie wolno zapominać, że Silesia to bardzo silny zespół, sądzę, że znajdzie się w okolicy „czwórki". Sparowaliśmy z nimi przed sezonem przegrywając 2:3. Nie mam nic przeciwko, aby ten wynik się powtórzył.

Tym bardziej, że derby rządzą się swoimi prawami…

Zgadza się. Poza tym będziemy dysponować w tym meczu atutem własnej hali. To dość specyficzny obiekt, na którym nie wszystkim zespołom gra się dobrze, aczkolwiek, gdy przyjdzie do Gliwic mocny rywal, ten atut nie ma już takiego znaczenia.