Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Natalia Ziemcowa wróci do AZS-u Białystok?

Natalia Ziemcowa wróci do AZS-u Białystok?

fot. archiwum

Poważna kontuzja Edyty Rzenno sprawiła, że AZS Białystok został tylko z jedną nominalną środkową w składzie - Dominiką Kuczyńską. W ostatnich sparingach na tej pozycji awaryjnie występowała Daiana Murescan. Klub ciągle poszukuje drugiej środkowej.

Niewykluczone, że w białostockim zespole może ponownie zagrać Natalia Ziemcowa.Z Ziemcową prowadzone są rozmowy i mam nadzieję, że do końca tygodnia będzie jasne, czy zagra u nas, czy też nie. Jeżeli porozumienie nie zostanie jednak osiągnięte, to mamy też inne kandydatki do gry w naszym zespole – tłumaczy Sebastian Humbla z AZS.

Ukrainka w poprzednim sezonie grała w białostockiej drużynie, jednak po urlopie nie stawiła się na treningach. Jak tłumaczono w Białymstoku, nie można było się z nią skontaktować. 26-letnia zawodniczka szukała zatrudnienia m.in. w Turcji, ale podobno nic z tego nie wyszło. – Ona miała tak skonstruowaną umowę, że nie mogła od nas odejść do innego klubu z Polski, a nawet z Unii Europejskiej. Mam nadzieję, że zostanie z nią osiągnięte porozumienie, bo chciałbym ją mieć w zespole. Znam umiejętności tej zawodniczki i na pewno byłaby wzmocnieniem naszej drużyny – komentuje ewentualny powrót siatkarki do drużyny, trener Wiesław Czaja.

Do czasu znalezienia drugiej środkowej, na tą pozycję przesunięta została Daiana Murescan. Rumunka spisuje się nieźle, ale trener Czaja wolałby mieć w kadrze inną nominalną środkową. – Daiana ewentualnie może być taką trzecią zawodniczką na środek siatki. Nieodzowne są dwie środkowe, które mogłyby grać normalnie w pierwszym składzie.Jeśli włodarzom klubu z Białegostoku nie uda się porozumieć z Ziemcową, pozostaje jeszcze nieco egzotyczna opcja zatrudnienia siatkarek z… Trynidadu i Tobago – Sinead Jack (17 lat, 190 cm) i Channon Thompson (16 lat, 180 cm). – Mają ciekawe CV, ale w nim to można napisać wszystko. Jeżeli rzeczywiście przylecą do Polski, wówczas sprawdzimy, jak się prezentują. Ewentualne pozyskanie tych zawodniczek to jednak pewne ryzyko, bo są to jeszcze niepełnoletnie osoby, nie wiadomo, jak odnajdą się w nowym środowisku – uważa trener Czaja.

W kręgu zainteresowań jest też środkowa z Chorwacji. Wszystko powinno się wyjaśnić w najbliższych dniach.

źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved