Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Jadar przeszedł Siedlce i jest już w IV rundzie Pucharu Polski

Jadar przeszedł Siedlce i jest już w IV rundzie Pucharu Polski

W zaległym spotkaniu III rundy Pucharu Polski przesuniętym z uwagi na żałobę w woj. mazowieckim KPS Siedlce podejmował pierwszoligowy Jadar Radom. Podopieczni Dominika Kwapisiewicza wygrali spotkanie 3:1 i teraz oczekują na rywala w kolejnej rundzie.

Na początku pierwszej partii gospodarze wyszli na prowadzenie 4:2, ale radomianie szybko zlikwidowali stratę i od stanu po 6, zaczęli powiększać przewagę. Miejscowym nie udało się już nawiązać walki. Jadar wygrał pierwszego seta. Drugoligowiec nie zamierzał jednak poddać się bez walki. Początek drugiej odsłony to ponowne prowadzenie gospodarzy, które zdołali utrzymać do stanu 11:10. Później do głosu doszli radomscy siatkarze, pewnie wygrywając drugą partię.

Najwięcej emocji dostarczył trzeci set. Przez dłuższy czas żadnej z drużyn nie udawało się wypracować wyraźnej przewagi. Dopiero w końcówce, gospodarze "odskoczyli" na trzy punkty i wygrali ostatecznie tę odsłonę. W końcówce partii kontuzji nabawił się Adrian Stańczak. Na pozycji libero zastąpił go Maciej Wołosz. W czwartym secie obie drużyny zdobywały punkty seriami. Chwilami zanosiło się na wyrównanie stanu meczu przez gospodarzy, którzy ambitnie walczyli o każdą piłkę. Końcówka na-leżała jednak do radomian, którzy wygrali seta, cały mecz i awansowali do czwartej rundy Pucharu Polski.

W kolejnej rundzie, którą zaplanowano na 27 października radomianie zmierzą się na własnym parkiecie ze zwycięzcą meczu Pekpol Ostrołęka – Ślepsk Suwałki.

KPS Siedlce – Jadar Radom 1:3
(20:25, 19:25 25:22, 22:25)