Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Wygrany sparing biało-czerwonych

Wygrany sparing biało-czerwonych

W pierwszym z dwóch ostatnich sparingowych spotkań, rozgrywanych przez polskie siatkarki, podopieczne Jerzego Matlaka pokonały zespół Urałoczki Jekaterynburg. Rywalizacje w Spale są  ostatnimi sprawdzianami siatkarek przed mistrzostwami świata.

W inauguracyjnym secie o wyniku decydowały proste błędy po obu stronach siatki. Na pierwszej przerwie technicznej Polki prowadziły 8:7. Niestety nie najlepiej funkcjonowało przyjęcie. Jednak dzięki dobrej zagrywce Joanny Kaczor Polki wygrały tego seta do 22.

Na kolejną partię oba zespoły wyszły skoncentrowane i na początku grały punkt za punkt. Jednak dzięki większej różnorodności zagrań naszych reprezentantek uzyskały one czteropunktowe prowadzenie. Niestety błędy w przyjęciu Werblińskiej i Glinki doprowadziły do wyrównania rezultatu. Urałoczka prowadziła na drugiej przerwie technicznej jednym punktem. Polki niestety przegrały tę partię do 20.

Trzeci set biało-czerwone rozpoczęły od trzypunktowego prowadzenia na pierwszej przerwie technicznej. Ponownie naszym przyjmującym dawała się we znaki trudna zagrywka rywalek. Polkom udało się jednak poprawić ten element i uzyskać pięciopunktowe prowadzenie na drugiej przerwie technicznej. Koniec seta to popis gry podopiecznych Jerzego Matlaka. Set zakończył się efektownym siedmiopunktowym zwycięstwem.

Czwarta partia rozpoczęła się pod dyktando gości. Polki znowu straciły wiele punktów po błędach własnych. Oba zespoły nie grały skutecznie w bloku, ale to biało-czerwone odrabiały straty. Mimo świetnej gry w polu zagrywki Anny Werblińskiej i doprowadzeniu do wyrównania po 20 czwarta partia skończyła się wynikiem 25:22 dla Urałoczki.

O rezultacie tego spotkania rozstrzygnął tie-break. Zaskakująco dobrze w ostatniej partii spotkania zaprezentował się blok biało-czerwonych, które skutecznie zatrzymywały ataki gości. Skuteczne w tym elemencie były Gajgał i Glinka. Polki uzyskały trzypunktowe prowadzenie do zmiany stron, którego już nie oddały. Podopieczne Jerzego Matlaka pewnie wygrały piątego seta do 8 i całe spotkanie 3:2.

Polska – Urałoczka Jekaterynburg 3:2
(25:22, 20:25, 25:18, 22:25, 15:8)

Skład zespołu:
Polska: Bednarek-Kasza, Glinka, Werblińska, Sadurek, Gajgał, Kaczor, Zenik (libero) oraz Jagieło, Zaroślińska, Wołosz, Kosek i Okuniewska

źródło: inf. własna, PZPS