Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Politechnika zwycięża w derbach Krakowa

II liga M: Politechnika zwycięża w derbach Krakowa

Faworyzowana drużyna AZS Politechniki Krakowskiej nie zawiodła swoich kibiców i pokonała rywala zza miedzy WKS Wawel AGH Kraków. Emocji nie brakowało i musiało dojść do tie-break'a, aby spotkanie zostało rozstrzygnięte.

Od początku pierwszego seta zawrzała wyrównana walka punkt za punkt. Adamski często prowadził grę przez środek z Grotem i Polakiem. „Wojskowi" odpowiadali głównie atakami ze skrzydeł. Obie drużyny słabo przyjmowały, w efekcie kombinacyjnej gry było jak na lekarstwo. Zawodził dynamiczny atakujący Politechniki Patryk Łaba, który często nadziewał się na blok siatkarzy z Piastowskiej. Nerwową końcówkę lepiej wytrzymali gospodarze i wygrali pierwszą partię 25:23.

Drugi set nie miał historii. „Inżynierowie" szybko uzyskali dużą przewagę przede wszystkim dzięki skutecznej grze Typela w polu serwisowym i dobrej grze całej drużyny w bloku. Siatkarze Wawelu byli totalnie sparaliżowani i przegrali wyraźnie 25:12.

W trzeciej partii siatkarze Politechniki podtrzymywali skuteczną grę z poprzedniego seta. Odblokował się wreszcie Łaba, a Adamski świetnie rozgrywał myląc środkowych Wawelu. Z drugiej strony wyróżniał się Matyja zarówno efektywnymi atakami jak i dyskusjami z sędzią głównym. Z mocnymi serwisami Księżnego i Ścisłowicza kiepsko radził sobie libero Politechniki Kapitański. Jednakże to było za mało na „Inżynierów", którzy pewnie wygrali trzecią partię 25:20. W czwartej odsłonie gra się wyrównała. „Wojskowi" poprawili przyjęcie i częściej grali środkiem. Dobrą zmianę dał Paweł Cul skutecznie atakując i serwując. Gdy wydawało się, że będziemy świadkami gry na przewagi, gospodarze zdobyli serię punktów z rzędu i ograli Politechnikę w czwartym secie 25:21.
Na początku tie-break’a zawiązała się gra punkt za punkt, ale już na przerwie technicznej siatkarze WKSu prowadzili dwoma oczkami. Goście łatwo się nie poddali
i mozolnie odrabiali straty, najpierw doprowadzając do remisu 13:13, a następnie broniąc piłkę meczową. Spotkanie punktowym blokiem zakończył zdecydowanie najlepszy na parkiecie Marcin Typel.

Zarówno „Inżynierowie" jak i „Wojskowi" popełnili wiele prostych błędów, co nie wróży im dobrze na przyszłość. Jeżeli krakowskie zespoły nie wyeliminują przynajmniej części niedoskonałości i nie ustabilizują swojej gry, to niechybnie czeka ich walka o utrzymanie w tym sezonie.

WKS Wawel AGH Kraków – KU AZS Politechnika Krakowska 2:3
(25:23, 12:25, 20:25, 25:21, 13:15)