Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > II kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

II kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

fot. archiwum

W dniu 16.10.2010 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się II kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki pod patronatem prezydenta miasta Łodzi, organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

W drugiej odsłonie zmagań siatkarzy amatorów znów okazało się, że będzie to niezwykle zacięty sezon, bo tak jak w ubiegłym tygodniu, aż w jednej trzeciej spotkań rozstrzygnięcie zapadło dopiero w piątym secie.

W Ekstraklasie kobiet, najwięcej emocji dostarczyło spotkanie srebrnych i brązowych medalistek ubiegłego sezonu. Minimalnie lepsze okazały się zawodniczki Cehini, które po zaciętym meczu pokonały 3:2 Dream Team. Po raz kolejny dobrze zaprezentowały się prowadzące w tabeli drużyny Jutrzenka Bychlew (3:0 z Tsunami) oraz TKKF Dzikusy II (3:1 z KS Piórkowscy).

W Ekstraklasie mężczyzn samodzielnym liderem został TKKF Zgierz, który po raz drugi wygrał w tym sezonie (3:0 z Cyrańscy Team). W tej kolejce, analogicznie jak u pań, w tej rundzie spotkali się ubiegłoroczni srebrni i brązowi medaliści ligi. I podobnie jak w lidze żeńskiej, wicemistrzowie Fundacja Jaś i Małgosia (Superata) okazali się lepsi pokonując Lozamet 3:2. W meczu najmłodszych drużyn ekstraklasy Bejłocz pokonał Iskrę 3:0 i choć wynik na to nie wskazuje, był to chyba najbardziej zacięty i stojący na najwyższym poziomie mecz tej kolejki.

W I lidze kolejne zwycięstwa odniosły drużyny Sokół I Rzgów (3:2 ze Sborną) oraz PKO Bankowy OFE (3:1 z Piwożłopami). Doskonale radzi sobie również drużyna Venta PAO, która pokonała Uniwersytet Medyczny (3:1). Ciekawostką jest bez wątpienia fakt, że średnia wieku pomiędzy tymi zespołami wynosiła ponad 30 lat, a zawodnicy z Venty PAO w 2010 roku zajęli III miejsce w Mistrzostwach Polski Oldboyów w kategorii +55.W II lidze, zgodnie z przewidywaniami, zwycięzcy z ubiegłego tygodnia ponieśli porażki, a przegrani odnieśli zwycięstwa. Swoje spotkania wygrały drużyny Itaka Film (3:1 z AMC Konstantynów), Izba Celna (3:2 z SWSPiZ) oraz Easy (3:0 z Volley Team) co spowodowało, że sytuacja w tabeli jest niezwykle wyrównana i tak najprawdopodobniej będzie już do końca rozgrywek.

Doskonale od początku rozgrywek w III lidze prezentuje się zespół Sokół II Rzgów, który odniósł kolejne zwycięstwo, tym razem nad ŁKS Głuchych (3:0) i został samodzielnym liderem. Postawa tej drużyny, to w dużej mierze zasługa trenera drużyny, Krzysztofa Gajderowicza, byłego zawodnika I ligowej Skry Bełchatów. W konfrontacji dwóch drużyn reprezentujących łódzkie szkoły ponadgimnazjalne, lepsze okazało się XXIX LO „Bytnarówka", które pokonało ZSP 20 „Warecka" (3:0).

Zapraszamy na następną kolejkę rozgrywek, która odbędzie się 17.10.2008 (sobota) w godzinach 9-15 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów)

Wyniki II kolejki

Ekstraklasa kobiet
Tsunami – Jutrzenka 0:3
Dzikusy II – Piórkowscy 3:1
Cehini – Dream Team 3:2
Wyborowe – Junior 3:1

Ekstraklasa mężczyzn
Cyrańscy Team – Dzikusy 0:3
Iskra – Bejłocz 0:3
Jaś i Małgosia – Lozamet 3:2
Fantom – TKKF Zgierz 0:3

I liga mężczyzn
Popularni – PGE S.A. 2:3
Venta PAO – Uniwersytet Medyczny 3:1
Sborna – Sokół I 2:3
PKO Bankowy-Piwożłopy 3:1

II liga mężczyzn
Volley Team – Easy 0:3
AMC – Itaka Film 1:3
SWSPiZ – Izba Celna 2:3

III liga mężczyzn
Pickup Diablo – Elma-RK 3:2
CLEAN&ECO – Frontica 2:3
Soma Club – Dell 3:1
ZWiK – Delecta 1:3
ŁKS Głuchych – Sokół II 0:3
Bytnarówka – Warecka 3:0

Zobacz również:
Komplet wyników i tabele Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved