Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Agata Karczmarzewska-Pura: Najważniejszy jest wynik

Agata Karczmarzewska-Pura: Najważniejszy jest wynik

fot. archiwum

Agata Karczmarzewska-Pura jest jedną z ważnych postaci Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza. O zbliżającym się sezonie PlusLigi Kobiet oraz mistrzostwach świata opowiada doświadczona zawodniczka zagłębiowskiej ekipy.

Paulina Paca: Przedłużyłaś kontrakt z Dąbrową Górniczą na nowy sezon, chociaż po zakończeniu rozgrywek, jak i później, np. podczas Dni Dąbrowy Górniczej, było widać, że się wahasz czy zostać w klubie. Co zdecydowało o tym, że kolejny sezon spędzisz w dąbrowskich barwach?

Agata Karczmarzewska-Pura: Zdecydował o tym zespół. Był to dla mnie bardzo fajny sezon, który dobrze się skończył, bo zdobyłyśmy brązowy medal. Poskładało się parę rzeczy na to, a dodatkowo dobrze czuję się w Dąbrowie. Jest tutaj bardzo fajna atmosfera, także zdecydowałam się zostać.

Jesteście po serii turniejów i sparingów. A na tym najświeższym, czyli Tauron Volley Cup, nowe zawodniczki: Matea Ikić i Natalia Kurnikowska zdobyły nagrody indywidualne. Czy to znak, że wzmocnienia są dobre, a skład prezentuje się lepiej niż w poprzednim sezonie?



– Nie wiem czy mocniejszy, ale na pewno nie słabszy. Dziewczyny, które przyszły, godnie zastąpią te zawodniczki, które odeszły. Kasia Gajgał, Ewelina Sieczka, Kasia Walawender, to były bardzo dobre zawodniczki. Ale myślę, że te dziewczyny fajnie je zastąpią, co widać było właśnie na turnieju Tauron Volley Cup. Matea i Natalia pokazały się z dobrej strony, a Ela Skowrońska też świetnie gra, także myślę, że zespół nie będzie słabszy niż w ostatnim sezonie.

I będzie medal?

– Nie wiem czy będzie, nie mogę tego zadeklarować. Jednak na pewno będziemy walczyć o to, aby minimum powtórzyć wynik z zeszłego sezonu, a mam nadzieję, że uda się jeszcze coś więcej.

Po Tauron Volley Cup często w wywiadach mówiło się, że gra Dąbrowy jest bardzo falowa. Twoim zdaniem do czasu rozgrywek Ligowych, uda się ją ustabilizować i utrzymać na dobrym, równym poziomie?

– Mam taką nadzieję. Właśnie takie treningowe mecze są potrzebne, by eliminować błędy. Dzisiaj też pokazałyśmy, że gramy falowo. Z drugiej strony najważniejszy jest wynik, a jak na razie udaje nam się wygrywać większość spotkań, więc można się cieszyć. Oczywiście trzeba wyciągać wnioski z tych spotkań i korygować błędy. Teraz jest na to czas, są turnieje i mecze. Jedziemy do Jarocina, później dalej na następny turniej w Goleniowie. Do Ligi jest jeszcze trochę czasu i będziemy starały się jak najbardziej ustabilizować naszą grę.

Grałaś kiedyś w reprezentacji, a teraz, za parę dni, nasze biało-czerwone staną do boju w Mistrzostwach. Jak uważasz, poradzą sobie i mają szansę coś ugrać?

Myślę, że mają szansę. Na pewno powinny wyjść z grupy, która nie jest bardzo ciężka. Jeśli będą grały dobrze, to powinniśmy mieć naprawdę pozytywne emocje.

* więcej w serwisie mks.dabrowa.pl

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved