Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Rosjanki wygrały z mistrzyniami Europy

Rosjanki wygrały z mistrzyniami Europy

W drugim dniu Edison Challenge Cup reprezentantki Rosji pokonały aktualne mistrzynie Europy, Włoszki, 3:2. W drugim spotkaniu Serbia wygrała 3:1 z Chorwacją. To ostatni turniej dla tych zespołów przed mistrzostwami świata w Japonii.

W pierwszym meczu drugiego dnia Edison Challenge Cup siatkarki Serbii pokonały 3:1 Chorwację. Siatkarki Zorana Terzica tylko w trzecim secie musiały uznać wyższość rywalek, dominując w pozostałych trzech. Najwięcej punktów dla drużyny Serbii zdobyła Rasić (19), w zespole chorwackim najskuteczniejsza okazała się Maja Poljak (12 punktów).

Serbia – Chorwacja 3:1
(25:19, 25:21, 22:25, 25:20)

Serbia: Marinković (6), Ognjenivić (8), Molnar (8), Rasić (19), Brakocević (10), Nikolić (13), Popovic (libero) oraz Malagurski (7), Majstorović, Antonijević (1) i Vesović (3)
Chorwacja: Jerkov (5), Poljak (12), Grbac (2), Usic (9), Milos (5), Alajberg (8), Todorovic (libero) oraz Miletic (9), Delic (5), Popovic (6), Dugancic, Katic (1) i Bares (libero)

W drugim, niezwykle ciekawym spotkaniu, aktualne mistrzynie Europy, Włoszki, zmierzyły się z reprezentacją Rosji. Trzy z pięciu rozegranych partii były bardzo zacięte, a walka w tie-breaku dostarczyła wielu emocji. Spotkanie lepiej rozpoczęły Włoszki, które prowadziły już w pierwszym secie 23:17 dzięki świetnemu rozegraniu Eleonory Lo Bianco. Nagle jednak Rosjanki uszczelniły blok sprawiając gospodyniom wiele kłopotów. Włoszki jednak zdołały wygrać 25:23. W drugim secie Włoszki zupełnie nie mogły sobie poradzić z zagrywką rywalek. Lo Bianco nie mogła więc wykazać się swoim kunsztem i podopieczne trenera Kazjutkina wygrały pewnie do 15.

Zupełnie odwrotny przebieg miała trzecia partia, gdzie to właśnie Włoszki odrzuciły mocną zagrywką od siatki swoje przeciwniczki. Mimo wysiłków Rosjanek przegrały one tego seta wysoko, bo aż do 14. Wygrały za to czwartego seta do 22 doprowadzając do tie-breaka. Ten był długi i niezwykle emocjonujący. Walka toczyła się punkt za punkt, Włoszki miały już piłkę meczowa przy stanie 14:13, ostatecznie przegrały jednak 17:19. W wyśmienitej formie jest Jekaterina Gamowa, która zdobyła dla swojego zespołu 31 punktów. W zespole włoskim najskuteczniejsze był Francesca Piccinini (22) i Serena Ortolani (21 punktów). W niedzielę Włoszki zagrają z Serbią, a Rosja z Chorwacją.

Włochy – Rosja 2:3
(25:23, 15:25, 25:14, 22:25, 17:19)

Włochy: Lo Bianco (1), Del Core (15), Arrighetti (11), Ortolani (21), Piccinini (22), Gioli (19), Sirressi (libero) oraz Bosetti (1) i Crisanti
Rosja: Perepełkina (9), Gonczarowa (15), Uljakina (2), Borodakowa (6), Gamowa (31), Saszkowa (12), Kriuczkowa (libero) oraz Koszeliewa (14), Starcewa (3) i Machno

źródło: inf. własna, volleyball.it