Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Michał Winiarski: Mam nadzieję, że będziemy dobrze przygotowani

Michał Winiarski: Mam nadzieję, że będziemy dobrze przygotowani

fot. archiwum

W drugim dniu Memoriału Zdzisława Ambroziaka siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej byli lepsi od mistrza Polski. - Znamy tych zawodników i wiemy, że potrafią grać w siatkówkę. Dzisiaj był to dla nas raczej taki mecz kontrolny - mówił Michał Winiarski.

Do wspólnych treningów SKRY Bełchatów wróciło już kilku kadrowiczów, zabrakło jedynie Mariusza Wlazłego. Po zakończonych mistrzostwach świata reprezentanci otrzymali kilka dni wolnego od trenera Nawrockiego . – Po dużej ilości grania w ostatnim okresie zmęczenie jest, do tego doszło ponad dwa miesiące przygotowań i organizm na pewno jakoś to odczuwa. Dlatego bardzo się cieszę, że trener Nawrocki dał nam osiem dni na odpoczynek. Przez ten czas nabraliśmy ochoty do grania, do dalszych treningów, już w klubie. Do przygotowań w klubie Michał Winiarski wrócił od środy, stopniowo wkracza w cykl treningowy. – Większość drużyny jest na innym etapie przygotowań, ja trochę na innym bo dopiero niedawno doszedłem do zespołu – mówił przyjmujący Skry Bełchatów i reprezentacji Polski.

Memoriał Zdzisława Ambroziaka, po serii towarzyskich spotkań, jakie rozegrały poszczególne zespoły, jest jednym z ostatnich sprawdzianów przed rozpoczynającymi się rozgrywkami PlusLigi.
– Trener robi wszystko abyśmy byli jak najlepiej przygotowani już do tego pierwszego meczu ligowego. Mam nadzieję, że będziemy dobrze przygotowani i wygramy mecz na początek ligi – zaznaczył Winiarski, po czym zapytany o przyczyny wczorajszej porażki z zespołem Politechniki, stwierdził że nie było elementu, którym rywal zaskoczył bełchatowian. – Znamy tych zawodników i wiemy, że potrafią grać w siatkówkę. Dzisiaj był to dla nas raczej taki mecz kontrolny. Próbowaliśmy różnych zagrań i ustawień taktycznych, co nie znaczy, że nie chcieliśmy wygrać, zagraliśmy po prostu słabiej . Co więc zadecydowało o takim, a nie innym wyniku?

– Pierwszy set z Politechniką zagraliśmy dobrze. Później jednak rywale wzmocnili znacznie zagrywkę, odrzucili nas od siatki, lepiej zagrali w ataku i dlatego zasłużenie wygrali to spotkanie. Nam niestety od drugiego seta nie „siedziała" zagrywka, popełniliśmy kilka błędów i stąd taki wynik- dodał Winiarski.Podopieczni Jacka Nawrockiego w najbliższym sezonie po raz kolejny staną przed wyzwaniem obrony tytułu. Przyjmujący Skry zwraca uwagę, że rywalizacja w tym sezonie może być niezwykle interesująca. W kontekście transferów głośno było o zespołach z Rzeszowa, Kędzierzyna-Koźla, a także o warszawskiej Politechnice. Która z ekip, w tym sezonie, jest w stanie zagrozić aktualnemu mistrzowi kraju?

Jest więcej zespołów, które będą walczyć o czołowe miejsca w lidze, a kluby dokonały przed tym sezonem wielu znaczących wzmocnień. Ciężko jednoznacznie wskazać, kto dokonał takich, najbardziej spektakularnych transferów, bo w tym sezonie zaszło sporo zmian personalnych. Najgłośniej było chyba o Kędzierzynie, ale także i Politechnika sprowadziła bardzo dobrych zawodników. Myślę, że oni będą groźni w tym sezonie- zakończył Michał Winiarski.

źródło: inf. własna, przegladligowy.com, siatka.sport24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved