Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Siatkarki KSZO Ostrowiec Św. pokonały Gedanię Żukowo

I liga K: Siatkarki KSZO Ostrowiec Św. pokonały Gedanię Żukowo

O niespodziewanej wpadce na inaugurację w Gliwicach siatkarki AZS WSBiP KSZO zdają się już nie pamiętać. Po zwycięstwach nad SMS PZPS Sosnowiec PTPS Piła, podopieczne Romana Murdzy pozostawiły w pokonanym polu Gedanię Żukowo.

Przed meczem z Gedanią kibice w Ostrowcu Św. mogli być pełni obaw. Ostrowczanki co prawda po inauguracyjnej wpadce w Gliwicach szybko się pozbierały i wliczając mecz pucharowy zanotowały trzy kolejne zwycięstwa, ale sen z powiek fanów jak i sztabu szkoleniowego AZS WSBiP KSZO spędzały problemy kadrowe. Wiadomo było, że w meczu przeciwko zespołowi z podtrójmiejskiego Żukowa, nie wystąpi kontuzjowana Sandra Cabańska. Nie wiadomo było natomiast czy drużynie pomoże Katarzyna Brojek, która w trzech ostatnich spotkaniach nie grała. Atakująca AZS WSBiP KSZO ostatecznie na parkiecie pojawiła się, i choć nie w podstawowej szóstce i w niewielkim wymiarze czasu, to nie sposób nie docenić jej wkładu w zwycięstwo, choćby z powodów psychologicznych. Ostatnie, 12 miejsce w meczowej kadrze, uzupełniła ponownie juniorka Paulina Biskup.

Mecz nie rozpoczął się najlepiej dla gospodyń. Dopiero w drugiej fazie tej partii ostrowczanki złapały właściwy rytm, dogoniły rywalki i rozstrzygnęły set na swoją korzyść. Drugi set do prawdziwa dominacja ostrowczanek, które od początku do końca zachowywały dużą przewagę. Początek trzeciego seta mógł dawać przyjezdnym jeszcze nadzieję na korzystne rozstrzygnięcie. Żywiołowy doping zgromadzonej w hali LO NR IV kibiców poniósł drużynę AZS WSBiP KSZO i od stanu 14:11 rozpoczął się marsz po ostateczne zwycięstwo w meczu. Konfrontację zakończył skuteczny atak Agnieszki Sety, ale to nie ona zasłużyła tego dnia na największe brawa.

MVP spotkania została wybrana środkowa ostrowieckiego zespołu, Aleksandra Król.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. – Gedania Żukowo 3:0
(25:22, 25:16, 25:19)