Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: PLKS Pszczyna lepszy od uczennic z Sosnowca

I liga K: PLKS Pszczyna lepszy od uczennic z Sosnowca

fot. archiwum

Mimo tego, że SMS I PZPS Sosnowiec w tym sezonie nie ugrał jeszcze nawet seta, w Pszczynie nie zamierzano rywalek lekceważyć. W pamięci wciąż była porażka po tie-breaku w rundzie rewanżowej poprzedniego sezonu.

Dodatkowo od tego sezonu SMS Sosnowiec musi już walczyć o utrzymanie, w przeciwieństwie do lat poprzednich, gdy uczennice z Sosnowca miejsce w I lidze miały zapewnione z urzędu. Wszystko to nakazywało nie podchodzić do tego spotkania na zbytnim luzie.

Nie ma innego wyjścia, ten musimy wysoko wygrać. Skład SMS-u trochę się pozmieniał, ale kilka zawodniczek zostało. Ja, niestety, będę musiała oglądać grę koleżanek z boku – mówiła przed meczem kontuzjowana libero pszczyńskiego PLKS-u, Magdalena Kosiarska. I choć "Kosa" miała z pewnością na myśli wygraną 3:0, to pierwszy set meczu zakończył się porażką pszczynianek. Drużyna oparta na zawodniczkach, które we wrześniu grały w mistrzostwach Europy juniorek mocno dała się we znaki siatkarkom. Zawodniczki Jarosława Bodysa potrafiły odskoczyć na co najwyżej trzy punkty. Rywalki zawsze jednak odrabiały straty. Działo się tak przy stanie 5:2, 11:8 i 17:14. Przy remisie 21:21 to sosnowiczanki zaczęły zdobywać punkty. W samej końcówce (było 21:24) Agnieszka Bodys potężnie zaatakowała, ale sędziowie dopatrzyli się autu. Protesty nic nie dały i SMS wygrał pierwszego seta w tym sezonie.

Druga partia rozpoczęła się znów wyrównanym widowiskiem. Dopiero po wejściu na zagrywkę Aleksandry Filip i kilku atakach, które kończyły Edyta Węcławek i Aleksandra Szafraniec udało się odskoczyć. Rywalki w tej partii nie miały nic do powiedzenia, a pszczynianki seryjnie zdobywały kolejne punkty. Ostatecznie PLKS wygrał seta do 14.Trzeci set miał podobny scenariusz. Początek nieco wyrównany, ale potem PLKS odskakuje na kilka punktów. Na nic zdały się czasy o które prosił trener Andrzej Peć. Pszczynianki od remisu 4:4 zdobyły siedem kolejnych punktów. Świetnie zagrywała m.in. Marysia Haratyk. Gdy wydawało się, że pszczynianki wygrają łatwo tę partię (było 23:15), rywalki złapały drugi oddech, ale wystarczyło to tylko na zdobycie trzech punktów.

Czwarty set, jak zwykle, na początku wyrównany, ale już od stanu 8:6 pszczynianki stopniowo odskakiwały rywalkom. Znów trener Peć wziął dwa czasy niemalże po sobie i po raz kolejny nie przyniosło to efektu. Gra wyrównała się nieco w końcówce, ale ostatecznie niezła gra PLKS-u pozwoliła wygrać tego seta do 18 i ostatecznie mecz 3:1.

P LKS Pszczyna – SMS I PZPS Sosnowiec 3:1
(21:25, 25:14, 25:18, 25:18)

Składy zespołów:
PLKS: Placek, Mieszała, Bodys, Mitręga, Węcławek, Szafraniec oraz Lach, Filip, Haratyk i Markiel
SMS:
Chojnacka, Łyszkiewicz, Flakus, Wójcik, Lipiec, Jasińska, Medyńska (libero) oraz Szymańska, Czyżnielewska, Grejman, Grajber i Tobiasz

*autorem tekstu jest Michał Pawlak (sps24.pl)

Zobacz również:
Tabela i wyniki I ligi kobiet

źródło: sps24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved