Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Duży spadek reprezentacji Polski w rankingu FIVB

Duży spadek reprezentacji Polski w rankingu FIVB

fot. FIVB

Nieudany występ polskich siatkarzy podczas włoskiego mundialu znalazł też swoje odzwierciedlenie w opublikowanym niedawno przez FIVB światowym rankingu. Biało-czerwoni spadli z szóstej na dziewiątą pozycję.

Jest to największy spadek wśród ekip z pierwszej dziesiątki. Podopieczni Daniela Castellaniego na włoskim mundialu zajęli 13. miejsce odpadając już w II fazie po porażkach z Brazylią i Bułgarią za co otrzymali do rankingu 25 punktów. Polskę w porównaniu z poprzednim zestawieniem wyprzedziły ekipy Argentyny, Kuby i Bułgarii. Szczególnie istotny może być fakt, iż przed nami znalazła się ekipa Bułgarii, co może mieć ważne znaczenie w przypadku walki o kwalifikację olimpijską w strefie europejskiej.

Pierwsza czwórka rankingu pozostała bez zmian. Na czele już od dawna znajduje się Brazylia, która we Włoszech obroniła tytuł sprzed czterech lat. Mimo piątego miejsca w Italii drugą pozycję zachowali Rosjanie, a tuż za nimi są sklasyfikowani aktualni mistrzowie olimpijscy – Amerykanie. Czwarte miejsce zachowali także brązowi medaliści ostatniego czempionatu – Serbowie. Na piąte miejsce z ósmego awansowali świeżo upieczeni wicemistrzowie świata – Kubańczycy notując największy awans wśród czołówki. Spadek o jedno miejsce (z piątego na szóste) zanotowali gospodarze mundialu – Włosi, którzy mimo dużych apetytów musieli zadowolić się czwartym miejscem. Siódme miejsce pozwoliło zachować Bułgarii swoją siódmą pozycję z poprzedniego zestawienia. O jedno oczko we górę (na ósme) przesunęła się natomiast Argentyna, która wyjechała z Italii z 9 miejscem pokazując, że robi systematyczne postępy. Tuż za Polakami na 10 miejscu (awans z 11) znajdują się podopieczni Raula Lozano – Niemcy.

Czołowa ,,10" rankingu FIVB z dnia 11 października 2010 roku:1. Brazylia
2. Rosja
3. USA
4. Serbia
5. Kuba
6. Włochy
7. Bułgaria
8. Argentyna
9. Polska
10. Niemcy

źródło: fivb.org, inf. własna, onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved