Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Dariusz Szulik: Jesteśmy mocniejsi mentalnie

Dariusz Szulik: Jesteśmy mocniejsi mentalnie

fot. archiwum

AZS Politechnika Warszawska najpierw spadła z PlusLigi, następnie wróciła do rozgrywek. Zmiany kadrowe i praca treningowa zaczynają przynosić pożądane efekty. Podopieczni Radosława Panasa pokonali ostatnio Resovię Rzeszów i Skrę Bełchatów.

– Skład zmienił się bardzo, z poprzedniego sezonu zostało tylko kilka osób. Na pewno jesteśmy mocniejsi mentalnie, ale też wydaje mi się że sportowo. Do ligi pozostał jeszcze tydzień i mam nadzieję, że zdążymy dopracować jeszcze kilka rzeczy – mówił po meczu reprezentujący barwy Politechniki, Dariusz Szulik.

Zmiany kadrowe, jak podkreśla libero zespołu, nie miały większego wpływu na tzw. ‚team spirit", mimo że zespół opuściła znaczną część składu, w tym również zawodnicy z pierwszej "szóstki" – Zostało nas czterech, jednak nie jest to specjalnie odczuwalne, nie widać żadnej różnicy. Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra. Z kolegami porozumiewamy się bez problemów, wielu zawodników zna język włoski i angielski, także nie ma żadnych kłopotów z komunikacją- komentował Damian Wojtaszek.

W porównaniu z zeszłosezonowymi rywalizacjami "Inżynierów" postawa siatkarzy z Warszawy,  może napawać optymizmem sympatyków stołecznego klubu. Poszczególni uczestnicy PlusLigi są na rożnych etapach przygotowań, do czołowych zespołów, po występach w reprezentacji, wracają kadrowicze. Ale o potrzebie rozegranie kolejnych spotkań w już kompletnym składzie mówią zawodnicy wszystkich zespołów. Jak wygląda sytuacja w ekipie Radosława Panasa?Na pewno potrzebujemy jeszcze zgrania. Niektórzy zawodnicy dochodzili do drużyny w różnych okresach, dlatego na pewno jeszcze tego zgrania brakuje. Jednak z meczu na mecz będzie to wyglądało lepiej. Jeżeli chcemy grać z najlepszymi drużynami to musimy postawić na dobrą i mocną zagrywkę. – mówił po dwóch dniach rywalizacji Dariusz Szulik – To właśnie skuteczna gra w polu serwisowym pomogła "Inżynierom" w uzyskaniu korzystnych rezultatów w meczach Memoriału Zdzisława Ambroziaka- Odrzuciliśmy ich od siatki, przez co lepiej graliśmy również w innych elementach. W pierwszym meczu, z Resovią rzeczywiście nasza gra wyglądała trochę inaczej. Nie potrafię teraz tego wytłumaczyć. Może dlatego, że graliśmy pierwszy mecz przed warszawską publicznością, w swojej hali – zakończył zawodnik.

Podczas tegorocznego memoriału w szeregach AZS Politechniki Warszawskiej bardzo dobrze prezentuje się libero zespołu- Damian Wojtaszek. Młody zawodnik od najbliższego sezonu będzie pełnił funkcję pierwszego libero zespołu. Przed zawodnikami nowe wyzwania, jakie niosą za sobą min. zmiany w systemie rozgrywania spotkań. W tym sezonie PlusLigi siatkarzy czeka rozgrywanie dwóch spotkań tygodniowo (w środy i soboty).

– Sam jestem ciekawy, jak to wszystko się potoczy. Wcześniej nie miałem okazji grać dwóch meczów tygodniowo. Każdy jest ciekaw, jak to będzie funkcjonować, czy starczy sił i czy uda się grać każde spotkanie na najwyższym poziomie – mówił o zmianach w lidze Damian Wojtaszek.

źródło: inf. własna, przegladligowy.com, siatka.sport24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved