Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Polska organizatorem Mistrzostw Europy Seniorów i Juniorów

Polska organizatorem Mistrzostw Europy Seniorów i Juniorów

fot. archiwum

W trakcie spotkania władz CEV w Lubljanie zapadły decyzje odnośnie przyznania Polsce i Danii organizacji ME Juniorów w 2012 oraz ME Seniorów w 2013 roku. Natomiast turniej żeński odbędzie się w Niemczech i Szwajcarii, a juniorek w Turcji.

Porozumienie polskiej i duńskiej federacji zakłada organizację mistrzostw w 2013 z następującym podziałem – dwie grupy (w tym jedna z reprezentacją Polski) walczyć będą w Polsce, pozostałe dwie w Danii. Również półfinały i finały zorganizują duńczycy. Miasta w jakich toczyć się będą rozgrywki to Gdańsk/Sopot oraz Gdynia. Dodatkowym kandydatem jest Szczecin. Warunkiem rozgrywania spotkań w Szczecinie będzie wybudowanie przez władze miasta hali sportowej spełniającej wymogi CEV.

Mistrzostwa Europy Juniorów w Polsce odbędą się w Rewalu. To właśnie tam dwa lata temu reprezentacja Polski kadetów wywalczyła awans do ME. Lokalni organizatorzy oraz sam obiekt otrzymały wówczas bardzo wysokie noty od władz CEV. To właśnie Rewal będzie gospodarzem rozgrywek grupowych oraz półfinałów i finałów mistrzostw.

źródło: PZPS

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved