Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Mirosław Przedpełski: To pewne. Mamy mistrzostwa

Mirosław Przedpełski: To pewne. Mamy mistrzostwa

fot. archiwum

Dzisiaj w przeciągu kilku następnych godzin poznamy organizatora mistrzostw Europy mężczyzn w 2013 roku. Swoją kandydaturę wystawiły Polska wraz z Danią oraz Finlandia z Estonią. Zdaniem prezesa PZPS jest pewne, że impreza odbędzie się w naszym kraju.

Finał Ligi Światowej 2011 i mistrzostwa świata 2014 – to nie wszystkie imprezy jakie w najbliższych latach zorganizuje nasz kraj. Wszystko wskazuje na to, że Polska będzie również współgospodarzem mistrzostw Europy 2013. – To informacja jeszcze nieoficjalna, ale pewna. Wraz z Danią zorganizujemy mistrzostwa Europy w 2013 roku. Wygraliśmy rywalizację, ze wspólną kandydaturą Finlandii i Estonii – stwierdził prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Przedpełski, na łamach Przeglądu Sportowego. – W Polsce będą grać dwie grupy. Jedna w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu a druga w mniejszej hali w Gdyni. W grę wchodzi jeszcze Szczecin, ale najpierw musi tam powstać odpowiednia hala – dodał sternik polskiej siatkówki.

Polsko-duński turniej ma odbyć się na nowych zasadach. Z czterech czterozespołowych grup do ćwierćfinałów bezpośrednio awansują ich zwycięzcy. Drużyny z drugich i trzecich miejsc o grę w ćwierćfinałach powalczą w barażach.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved