Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Memoriał Wawrzyczka: Wygrane VB Tours oraz AZS Olsztyn

Memoriał Wawrzyczka: Wygrane VB Tours oraz AZS Olsztyn

fot. archiwum

W drugim dniu memoriału im. prof. Wiktora Wawrzyczka zwycięstwa odniosły zespoły VB Tours oraz AZS Olsztyn. Francuzi okazali się lepsi od Dynama Kaliningrad, natomiast podopieczni Mariusza Sordyla zostawili w pokonanym polu Delectę Bydgoszcz.

Tym razem rywalizacja przeniosła się do Iławy. W pierwszym pojedynku zmierzyły się ekipy z Francji oraz Rosji. Pierwsza partia tego spotkania miała wyrównany przebieg i żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć od rywala na kilka oczek. Wszystko rozstrzygnęło się w grze na przewagi, w której lepsi okazali się zawodnicy VB Tours, wygrywając 27:25. Druga odsłona miała już zdecydowanego faworyta. Tu swoją wyższość udowodnili ponownie siatkarze z Francji. Tym razem zwycięstwo przyszło im łatwiej, bowiem już od stanu 16:13 kontrolowali przebieg wydarzeń w tej fazie meczu. Świetnie w szeregach ekipy znad Sekwany spisywał się Czech David Konecny, któremu przyszło ostatecznie zakończyć tę odsłonę. W kolejnej partii siatkarze Dynama również nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki. Ich rywalom wychodziło tego dnia wszystko. Szybko wypracowana wysoka zaliczka (6:1, 10:3) dała zawodnikom VB Tours komfort gry. Triumf do 17 i w całym spotkaniu 3:0 jest jak najbardziej zasłużony.

VB Tours – Dynamo Kaliningrad 3:0
(27:25, 25:21, 25:17)

Składy zespołów:
Tours: Olteanu, Tolar, De Kergret, E. Ngapeth, D’Almeida, D. Konecny, Gonzales (libero) oraz P. Konecny
Dynamo: Ignatiew, Żilin, Kriwiec, Tereszin, Lekomcew, Trietiakow, Kowiriajew (libero) oraz ProskurniaW drugim sobotnim spotkaniu spotkali się dwaj dobrzy znajomi czyli ekipy AZS Olsztyn oraz Delecty Bydgoszcz. Premierowa odsłona padła zdecydowanym łupem graczy z Warmii i Mazur, którzy za sprawą dobrej postawy w polu serwisowym oraz na siatce od samego początku narzucili własny styl gry. Zwycięstwo 25:19 mówi samo za siebie. Początek drugiego seta wskazywał na to, że bydgoszczanie w bardzo szybkim tempie odrobią straty. Podopieczni Mariusza Sordyla mieli problemy z przyjęciem zagrywki Andrzeja Wrony, a co za tym idzie szwankowała gra w ataku (2:8). Akademicy nie załamali się i walczyli do samego końca. Opłaciło się to, bowiem dzięki znakomitej postawie Marcela Gromadowskiego doszli swojego rywala na dwa oczka (12:14). Losy tej partii rozstrzygnęły się w końcówce, po tym jak zablokowany został Dawid Konarski. AZS wygrywa 26:24. Kolejna odsłona należała jednak do podopiecznych Waldemara Wspaniałego, którzy tym razem zachowali więcej zimnej krwi w najważniejszych momentach. Dzięki wiktorii do 23, Delecta ponownie wróciła do gry. Czwarty set to ponownie koncert gry olsztynian. Po dwóch blokach na Konarskim ich przewaga wzrosła do czterech punktów (12:8), i od tego momentu to azetesiacy byli na fali wznoszącej, zwyciężając do 19 i cały pojedynek 3:1.

Jutro rywalizacja przenosi się do Ostródy, gdzie o pierwsze miejsce w turnieju zagrają ekipy VB Tours oraz AZS Olsztyn.

AZS Olsztyn – Delecta Bydgoszcz 3:1
(25:19, 26:24, 23:25, 25:19)

Składy zespołów:
AZS UWM: Toobal, Tomczyk, Gromadowski, Čedić, Siezieniewski, Hain, Mierzejewski (libero) oraz Włodarczyk, Gunia i Winnik
Delecta: Masny, Jurkiewicz, Konarski, Wrona, Sopko, Siltala, Andrzejewski (libero) oraz Serafin, Lipiński i Szymański

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved