Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Sudety przegrywają na inaugurację

II liga M: Sudety przegrywają na inaugurację

Drugoligowcy rozpoczęli rywalizację już tydzień temu, jednak Sudety zainaugurowały sezon dopiero dzisiaj popołudniu. Kamiennogórzanie, w osłabionym w stosunku do poprzedniego sezonu składzie, ulegli Czarnym Rząśnia 1:3.

Początek spotkania należał do Sudetów – Jędrzej Brożyniak zepsuł zagrywkę, punktowymi atakami popisał się Paweł Kwapisiewicz, a Tomasz Zychla nabił się na blok Daniela Gądka i Tomasza Górskiego (7:2).  Krzysztof Kurpiel obijał blok, zagrywka Bartosza Jerzyka sprawiała spore problemy przyjmującym Czarnym i przewaga utrzymywała się na poziomie pięciu punktów (13:8). Przy stanie 21:14, trener Dariusz Parkitny wpuścił na boisko Mateusza Sobieraja za słabiej spisującego się Jakuba Szcześniewskiego. Dwa punkty bezpośrednio z zagrywki zdobył Daniel Gądek (22:15). Set zakończył się po błędzie Allassane Guindo (25:15).

Na kolejną odsłonę drużyny wyszły odmienione, kamiennogórzanie stracili całą parę. Do stanu 4:4 utrzymywała się względna równowaga, jednak wkrótce Andrzej Strzała i Sobieraj zablokowali atak Górskiego, Zychla zaatakował w boisko i Czarni wyszli na trzypunktowe prowadzenie (10:7). Zawodnicy Sudetów nie potrafili przebić się na drugą stronę siatki, a po przeciwnej stronie świetnie radzili sobie środkowi Błażej Kuna i Strzała. Przewaga zawodników z Rząśni wyniosła 10 punktów (19:9) i… wciąż rosła. Złe przyjęcie Jacka Prokopa zakończyło drugą partię (25:11).

Trzeci set nie przyniósł zmian – Czarni grali jak natchnieni, a gospodarze mieli problemy ze wszystkimi elementami. Źle przyjmowali Kurpiel i Tomasz Botwina (7:3). Górski starał się odrabiać straty, atakując nie pozostawiał szans rywalom (11:7). Sudetom udało się nawet doprowadzić do remisu, gdy Kurpiel i Kwapisiewicz zablokowali atak Guindo (18:18). Wtedy Czarni wrócili do gry, zmusili kamiennogórzan do kilku błędów i po ataku Sobieraja (25:21) prowadzili już w całym meczu 2:1.

Na początku czwartego seta słabo grającego Botwinę zmienił Ernest Matejko. Po chwili Górski wykonał nieudany atak, później zaserwował w aut (9:4). Po złym przyjęciu zagrywki Guido przez Matejkę, na parkiet wrócił Botwina (11:4). Wkrótce trener Parkitny zarządził kilka zmian: na boisku pojawili się Adrian Kraś i Tomasz Miarka zmieniając Guindo i Brożyniaka. Strzałę zmienił Artur Komor, a Zychlę – Szcześniewski. Przewaga Rząśni była ogromna. Atak Gądka z przechodzącej piłki po długiej wymianie, podniósł na duchu kamiennogórzan (20:12). Jednak Czarni utrzymywali dystans i mimo błędu ustawienia, zakończyli spotkanie nie zostawiając przeciwnikowi żadnych szans (25:16).

Sudety Kamienna Góra – Czarni Rząśnia 1:3
(25:15, 11:25, 21:25, 16:25)

MKS Sudety: Kurpiel, Kwapisiewicz, Gądek, Botwina, Jerzyk, Górski, Prokop (libero) oraz Matejko, Bobek i Majka

Czarni Rząśnia: Guindo, Brożyniak, Szcześniewski, Strzała, Kuna, Zychla, Mikołajczyk (libero) oraz Sobieraj, Kraś, Komor, Miarka i Rybarczyk