Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Dąbrowa Górnicza wygrywa sparing z Organiką

Dąbrowa Górnicza wygrywa sparing z Organiką

W sobotnie popołudnie na parkiet w Radomsku wybiegły zawodniczki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza i Organiki Budowlanych. W towarzyskim spotkaniu Łodzianki uległy rywalkom 2:3, chociaż miały szansę wygrać.

Pierwszy set spotkania zapowiadał zwycięstwo zespołu z Zagłębia. Jednak, jak to często w kobiecej siatkówce bywa – role się odwróciły, MKS popełnił parę kluczowych błędów, które odmieniły wynik na korzyść Organiki. Łodzianki od stanu gry 23:17 dla Dąbrowy nie pozwoliły MKSowi na zdobycie ani jednego punktu i zwyciężyły 25:23. Drugą odsłonę spotkania także wygrała drużyna z Łodzi. Organika wyszła na prowadzenie i mimo iż Dąbrowa próbowała odrobić straty, popełniała także błędy, czym dała przeciwniczkom szansę na wygraną, którą Budowlane wykorzystały (25:22). Trzeci set okazał się być najważniejszy dla Tauronu, gdyż sytuacja na boisku odwróciła się o 180 stopni. Tym razem to Dąbrowa wyszła na prowadzenie, którego nie oddała do samego końca. Do tego wyniku na pewno przyczyniła się, między innymi, bardzo dobra zagrywka Aleksandry Liniarskiej (13:25). Czwarta partia także dostarczyła wielu emocji. Długo toczyła się walka punkt za punkt, a na prowadzenie wysunął się zespół z Łodzi. Jednak mimo wyniku 23:21 dla Budowlanych to Dąbrowa wygrała 25:23. Tie-break od początku należał do Dąbrowy Górniczej. Łódź oddawała punkty, a kilka pod rząd zdobyła przy piłce setowej dla Tauronu. Było to jednak za mało, by zagrozić wynikowi i MKS wygrał 15:10, a całe spotkanie 3:2.

Mimo iż gra MKSu była falowa, drużyna potrafiła się zmobilizować i ku uciesze grupy dąbrowskich kibiców, poprawiły swoją grę i wygrały. Warto wspomnieć, że na trybunach oprócz miejscowych kibiców znalazła się także Katarzyna Walawender, która w poprzednim sezonie reprezentowała dąbrowskie barwy, a teraz gra w KS Piecobiogaz Murowana Goślina. Dodatkowo na indywidualne wyróżnienie zasługuje Małgorzata Lis. Kolejny raz swoją grą zachwycała także Matea Ikić, a we wspominanym już trzecim secie – wspaniale serwowała Aleksandra Liniarska.

Dziewczyny bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie i wygrały pierwsze dwa sety. W trzecim secie odrodził się zespół z Dąbrowy Górniczej i wygrał wysoko do 13. Czwarty set tak naprawdę powinien być już ostatnim. Prowadziliśmy 23:21 i powinniśmy wygrać to spotkanie. Niestety w końcówce seta coś niedobrego stało się z naszym przyjęciem i musieliśmy uznać wyższość siatkarek z Dąbrowy Górniczej. Tie-break zakończył się wynikiem 15:10 dla naszych rywalek. Do gry wróciła już Luana de Paula, jednak w dzisiejszym spotkaniu nie wystąpiła Kasia Ciesielska – skomentował spotkanie Marcin Chudzik, Prezes Zarządu Organiki Budowlanych Łódź.

Organika Budowlani Łódź – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 2:3
(25:23, 25:22, 13:25, 23:25, 10:15)

Budowlani: Wojcieska, Szymańska, Luana de Paula, Olsovsky, Mirek, Bryda, Teixeira (libero) oraz Shelukhina i Wójcik
MKS: Haładyn, Liniarska, Pura, Kurnikowska, Skowrońska, Ikić, Strasz 9libero oraz Lis i Żebrowska

źródło: budowlanilodz.pl, mks.dabrowa.pl