Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Izabela Żebrowska: Mam nadzieję, że kibice nam wybaczą

Izabela Żebrowska: Mam nadzieję, że kibice nam wybaczą

fot. archiwum

Izabela Żebrowska, która przeniosła się  do MKS-u była jedną z lepszych zawodniczek turnieju Tauron Volley Cup 2010. Głównie to dzięki jej  dyspozycji dąbrowianki potrafiły nawiązać walkę z Urbino Volley i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Dokładnie takiej postawy oczekiwali od Was kibice w zakończonym niedawno turnieju Tauron Cup 2010. Zajęłyście w tych zawodach drugie miejsce z bilansem dwóch zwycięstw i jednej porażki. Gra zespołu wyglądała już coraz lepiej a ręce często same składały się do oklasków.

Izabela Żebrowska:Starałyśmy się bardzo, żeby nasza gra wyglądała przyzwoicie. Jednak pamiętajmy, że jesteśmy ciągle w czasie okresu przygotowawczego i jest jeszcze wiele rzeczy do poprawienia. Takie turnieje służą temu żeby dopracować różne zagrania, żeby się zgrywać. Mam nadzieje, że się podobało oraz, że gorsze momenty naszej gry kibice nam wybaczą (śmiech).

Między innymi właśnie dzięki Tobie dąbrowska drużyna zajęła drugą lokatę. Czy ogólnie jesteś zadowolona ze swojej dyspozycji w podczas tych zmagań?

Moja dyspozycja, jak i dyspozycja całego zespołu jest jeszcze bardzo chwiejna. Mamy naprawdę momenty fajnej gry ale też popełniamy bardzo dużo niewymuszonych błędów. Mamy jeszcze trochę czasu żeby dojść do optymalnej formy przed pierwszym meczem ligowym. Ciągle nad tym pracujemy.

Miałaś możliwość grania w dwóch spotkaniach. Proszę powiedz mi czy styl grania tych drużyn znacząco odbiega od stylu gry w PlusLidze Kobiet?

Styl gry w poszczególnych państwach w Europie w jakiś sposób się różni, ale to są niuanse, więc takie turnieje są dobrym sprawdzianem przed PlusLigą Kobiet, a przede wszystkim Europejskimi Pucharami.Jak na każdy ważny turniej przystało podczas ceremonii wręczania nagród zostały również rozdane nagrody indywidualne. MVP tego turnieju została Matea Ikić, która mimo, że z zespołem jest krótko widać, że stanowi znaczne wzmocnienie, głównie w ataku.

Zgadzam się. Mati jest wzmocnieniem nie tylko w ataku ale również w każdym innym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Zasłużyła na tą nagrodę.

Drużyna z meczu na mecz tworzy coraz bardziej zgrany kolektyw. Do spotkania z Rosjankami nie przegrałyście od siedmiu sparingów z rzędu. A przecież nie trenują z Wami „reprezentacyjne" zawodniczki. To bardzo dobry prognostyk.

Mamy bardzo fajny skład. Rozumiemy się świetnie poza boiskiem a to się przekłada na atmosferę i zrozumienie na boisku. Jest jeszcze wiele pracy przed nami ale mamy dobre podstawy do tego, żeby coś osiągnąć. W końcu siatkówka to sport zespołowy.

Podczas tego sezonu przygotowawczego macie możliwość często sparować z drużynami z innych lig. Najpierw było Denso i Omichka, później Aurubis Hamburg, no i uczestnicy turnieju VfB Suhl i Avtodor oraz Urbino Volley. Często przy tym mówi się, że są to bardzo wymagający przeciwnicy a tak naprawdę ich poziom oscyluje w granicach polskich średniaków. Cudze chwalimy, a swego nie znamy?

Trzeba pamiętać, że w okresie przygotowawczym ciężko jest określić potencjał zespołu. Wiele zawodniczek jest na zgrupowaniach reprezentacji więc składy są nie pełne. Poza tym to jest okres przygotowawczy i każdy z zespołów może być w troszeczkę innym momencie przygotowań, co się przekłada na grę. Nie mniej jednak uważam, że polska liga z sezonu na sezon jest coraz silniejsza i z powodzeniem może konkurować z ligą rosyjską czy włoską.

Można powiedzieć, że od początku miesiąca jesteście w ciągłym biegu. Wyjazd do Niemiec, lada moment kolejny turniej, tym razem w Jarocinie, a po drodze jeszcze inne sparingi… Czy czuć już czasami zmęczenie tymi przygotowaniami do sezonu?

Tak, to jest chyba naturalne, że odczuwamy zmęczenie tym bardziej, że trenujemy w dziewięć osób. Zupełnie inne jest rozłożenie sił gdy jest 12 zawodniczek. Ale wiemy, że to musi zaprocentować później więc pracujemy ciężko.

*Z zawodniczką rozmawiał Grzegorz Bagieła.

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved