Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > W Pucharze Polski Energetyk lepszy od Stali Nysa

W Pucharze Polski Energetyk lepszy od Stali Nysa

fot. archiwum

Siatkarze Energetyka Jaworzno po sobotnim zwycięstwie w meczu ligowym, także w środę mogli cieszyć się z wygranej. Podopieczni Sławomira Gerymskiego pokonali w III rundzie Pucharu Polski Stal AZS Nysa i awansowali do kolejnego etapu rozgrywek.

Stal w pierwszym secie środowego spotkania rozbiła gospodarzy do 16. W kolejnych nie było już tak dobrze. Przede wszystkim stalowcy mieli kłopoty w ataku. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Z każdym kolejnym spotkaniem widać, coraz większe zgranie Energetycznych. W poprzednim meczu, najsłabszym ogniwem w drużynie miejscowych był środek bloku.

W środę zawodnicy trenera Sławomira Gerymskiego w tym elemencie spisywali się przyzwoicie. Jeśli dołożyć tego dobrą grę skrzydłowych i skuteczną obronę, to zaczyna się wyłaniać zgrany kolektyw zdolny do wygrywania. Zwycięstwo tym cenniejsze, że zdobyte na przeciwniku z którym jaworznianom przyjdzie rozegrać kolejne spotkanie ligowe.

Spotkanie było wyrównane, jednak w pewnym momencie coś się u nas zacięło. Na początku wszystko funkcjonowało jak trzeba, jednak gdy jeden element w naszej grze się posypał,to za nim poszły kolejne i już nie byliśmy w stanie tego uporządkować – komentował zasmucony porażką szkoleniowiec nysan, Dariusz Ratajczak.MCKiS PKE Energetyk Jaworzno – Stal AZS PWSZ Nysa 3:2
(16:25, 25:21, 25:19, 21:25, 15:11)

Składy zespołów:
MCKiS: Kwasowski, Sokołowski, Glinka, Żmuda, Kulikowski, Adamajtis, Sobczak (libero) oraz Szlubowski, Jędryczka, Fitrzyk, Kozłowski i Olszowski
Stal: Fijałek, Stancelewski, Pizuński, Kozioł, Szczurowski, Zając, K. Ratajczak (libero)  oraz Jarząbski i Bułkowski

Zobacz również:
Wyniki rund I-V Pucharu Polski siatkarzy

źródło: energetyk.mckis.jaw.pl, gazeta.pl, Nowa Trybuna Opolska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved