Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W piątek rusza trzydniowy Memoriał prof. Wiktora Wawrzyczka

W piątek rusza trzydniowy Memoriał prof. Wiktora Wawrzyczka

fot. archiwum

Już tylko kilka dni dzieli kibiców od nie lada atrakcji. W piątek, w  hali Urania rozpocznie się trzydniowy Memoriał prof. Wiktora Wawrzyczka, w którym zagrają mistrz Francji VB Tours, rosyjskie Dynamo Kaliningrad, AZS UWM Olsztyn i Delecta Bydgoszcz.

Przypadające na ten rok 60-lecie AZS Olsztyn sprawiło, że działacze kortowskiego klubu „stanęli na uszach", żeby jak najokazalej uczcić ten piękny jubileusz. Zadbano o to, żeby Memoriał prof. Wiktora Wawrzyczka miał obsadę godną rangi wydarzenia.

Tours VB to aktualny mistrz i zdobywca Pucharu Francji, który w finale play off ekstraklasy (Pro A) bez problemów poradził sobie z AS Cannes z Samuelem Tuią i Loic Geilerem wskładzie. Tuia, jak wiadomo, przeszedł latem do Olsztyna, a jego kolega trafił do… Tours. Starszy z braci Geiler, mimo że grał już w kadrze, nie jest największą gwiazdą drużyny Erica N’Gapetha, byłego reprezentanta Francji (m.in. olimpijczyka z Seulu ‘88), a dziś charyzmatycznego trenera.

O sile triumfatora Ligi Mistrzów z 2005 r. stanowią czterej uczestnicy niedawnych mistrzostw świata, no i klasowi rozgrywający Loic De Kergret oraz znany z gry w… Resovii, Brazylijczyk Rafael Redwitz. A ci czterej „mundialowcy"? To znakomity argentyński libero Alexis Gonzalez (9. miejsce w MŚ), dwaj niespokrewnieni ze sobą Czesi Petr i David Konecny (10.), a także jedna z nadziei francuskiej siatkówki Earvin N’Gapeth (11.), syn Erika i brat Swana N’Gapeth. Earvin to także niechlubny bohater MŚ, odesłany przez trenera Phillipe’a Blaina do domu za „kłótnię w szatni, naruszenie zasad dyscypliny i zachowanie niegodne sportowca".Czy Earvin pojawi się w Olsztynie? Tego nie wiem, ale zwykle jest tak, że kadra to jedno, a klub drugie – mówi prezes olsztyńskich siatkarzy Mariusz Szyszko.Tours to fajny i… trudny do ogrania zespół. Dobrze serwujący i o świetnej organizacji gry.

 

Program imprezy:

Piątek (15.10.2010, Urania)
• godz. 16.15: VB Tours – Delecta Bydgoszcz;
• ok. 18.15: otwarcie turnieju oraz prezentacja Indykpolu AZS UWM Olsztyn;
• ok. 18.30: rozstrzygnięcie plebiscytu na siatkarzy i trenera 60-lecia AZS Olsztyn;
• ok. 19.15: Indykpol AZS UWM – Dynamo Jantar Kaliningrad.

Sobota (16.10, hala ICSiR Iława)
• godz. 16: Dynamo Jantar – Tours;
• ok. 18.30: Indykpol AZS UWM – Delecta.

Niedziela (17.10, hala OCSiR Ostróda)
• godz. 14: Delecta – Dynamo Jantar;
• ok. 16.30: Indykpol AZS UWM – Tours;
• ok. 18.30: zamknięcie turnieju.

źródło: wm.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved