Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Trzecia runda Pucharu Polski dla Silesii Volley I

Trzecia runda Pucharu Polski dla Silesii Volley I

W meczu trzeciej rundy Pucharu Polski  kibice z Mysłowic mogli obserwować pojedynek derbowy. Silesia Volley I pokonała bez straty seta drugi zespół Silesi i tym samym awansowała do kolejnej fazy rozgrywek, gdzie zagra z PLKS Pszczyna.

Set pierwszy lepiej rozpoczęły siatkarki pierwszoligowego zespołu Silesi, które już po kilku piłkach uzyskały czteropunktową przewagę. Jednak podopieczne Rafała Kalinowskiego nie zamierzały się poddać i po skutecznej grze w ataku i bloku doprowadziły do remisu. Jednak jak się okazało było to tylko chwilowy zryw. Od stanu 8:8 znów lepiej zaczęły sobie radzić siatkarki Silesi I i z akcji na akcję powiększały swoją przewagę. Przerwy w grze na życzenie trenera Kalinowskiego jak i roszady w składzie na niewiele się zdały. Przy stanie 24:15 pierwszą piłkę setową miały siatkarki Silesi I jednak jej nie wykorzystały. Wtedy w polu zagrywki pojawiła się Beata Gałek. Jej kąśliwy serwis spowodował iż zespół odrobił trzy punkty. Jednak dobra passa nie trwała wiecznie. Zagrywka autowa i tym samy set pierwszy wygrał team Sebastiana Michalaka.

Druga odsłona miała podobny przebieg, a trenerzy dokonywali roszad w składach dając pograć wszystkim zawodniczkom. Wyrównana walka trwała do stanu 9:9. Od tego momentu inicjatywę znów przejęły siatkarki pierwszoligowej Silesi i nie oddały jej do końca. Set numer dwa skończył się ich zwycięstwem 25:18.

Początek trzeciej i jak się później okazało ostatniej odsłony meczu lepiej rozpoczęły podopieczne Michalaka. Kąśliwa zagrywka Katarzyny Wawrzyniak, mocne ataki Magdaleny Olszówki i świetna gra w bloku spowodowały iż po chwili zespół Silesi I prowadził 6:1. Jednak nie na długo. Dobra gra teamu Rafała Kalinowskiego i przewaga zmalała do jednego punktu. Przełomowym momentem w tej partii było pojawienie się na boisku Katarzyny Furtak. Przy jej zagrywce siatkarki Silesi I odjechały rywalkom, aż na siedem punktów. Ta przewaga okazała się juz nie do odrobienia. Ostatecznie set trzeci i cały meczy wgrywają siatkarki Silesi Volley I i tym samym to one zagrają w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Przeciwnikiem pierwszego zespołu Silesii będzie PLKS Pszczyna.

Po oficjalnym zakończeniu meczu trenerzy zadecydowali o rozegraniu dodatkowego seta w nim 25:23 wygrały siatkarki Silesia Volley II.

Środowy mecz był doskonałym sprawdzianem dla obu zespołów przed zbliżającą się kolejką ligową. Już w sobotę Silesia Volley I podejmować będzie w hali chorzowskiego MORiS-u przy ulicy Dąbrowskiego 113 beniaminka z Krakowa. Początek spotkania o 18.00. Natomiast nasz drugi zespół zagra w Trzebnicy z tamtejszą Gaudią. Emocje w obu spotkaniach gwarantowane.

Silesia Volley II – Silesia Volley I 0:3
( 18:25; 18:25; 16:25)

Silesia II: Gałek, Pala, Komisarczyk, Adamska, Pfeifer, Andrysiak, Lux(libero) oraz Wardęga, Kołodziej Szajer, Kulińska, Goździcka (libero),
Silesia I: Najmrocka, Lisiecka, Wawrzyniak, Ciechnowska, Bojdak, Kandora, Wojtowicz (libero) oraz Olszówka, Bekier, Wysocka, Furtak K.

autor: Sławomir Pawlak