Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Stare Jabłonki kandydatem do organizacji mistrzostw świata

Stare Jabłonki kandydatem do organizacji mistrzostw świata

fot. archiwum

Już w zeszłym roku w siatkarskim światku słychać było głosy, że organizatorzy imprez z cyklu World Tour chcą zgłosić obiekt w Starych Jabłonkach jako kandydata do organizacji mistrzostw świata w 2013 roku. Oficjalna kandydatura wpłynęła do FIVB pod koniec września.

Wieś pod Ostródą nie jest jedynym kandydatem. Innym kandydatem jest Moskwa, która ubiegała się o organizację MŚ w 2011 roku, ale ostatecznie ustąpiła miejsce Rzymowi. Prawdopodobnie swą kandydaturę zgłoszą także Holendrzy, ale mają małe doświadczenie w organizacji najważniejszych imprez w plażówce. Wstępne decyzje zapadną podczas listopadowego spotkania w Lozannie, gdzie odbędzie się podsumowanie tegorocznego sezonu.

Ewentualna organizacja takiej imprezy wiąże się z wieloma wyzwaniami logistycznymi. Stare Jabłonki mają doświadczenie w organizacji światowych imprez, ale impreza rangi mistrzostw świata jeszcze na plażach Hotelu Anders nie gościła. Wiąże się to także z dużymi kosztami. – To chyba największe zmiany, którym musimy sprostać – mówi na łamach "Gazety Wyborczej" Tomasz Dowgiałło, dyrektor sportowy zawodów. – Władze FIVB znają nasze możliwości i podpowiadają nam, co musimy poprawić. Chodzi przede wszystkim o zaplecze dla kibiców, dziennikarzy czy wymogi związane z transmisjami telewizyjnymi. Jesteśmy w stanie podjąć się tego zadania i mamy spore szanse na przyznanie nam mistrzostw. Tego powinniśmy dowiedzieć się w najbliższych miesiącach.

źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved