Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Roberto Santilli: Potrzebna formuła, która zachowałaby się na stałe

Roberto Santilli: Potrzebna formuła, która zachowałaby się na stałe

fot. archiwum

Nieustanne kalkulacje, udawane słabsze dni, rozczarowanie tysięcy kibiców - to nasze odczucia. A jak organizacja mistrzostw świata prezentuje się w oczach rodowitego Włocha, byłego trenera Jastrzębskiego Węgla, Roberto Santilliego?

Zacznę od wciąż gorącego tematu, czyli mistrzostw świata. Dawno nie było cyrków takich jakie miały miejsce we Włoszech. Mam na myśli między innymi ciągłe kalkulacje.

Roberto Santilli:Formuła mistrzostw była rzeczywiście zła, więc to generalnie stwarzało duży problem i różne interpretacje tego wszystkiego. Jednak wszystkie zespoły były we Włoszech po to, by uzyskać końcowy rezultat, a nie z innych powodów, więc… Fakt faktem, że tej formule Włosi byli dobrze rozstawieni, choć jak dobrze pamiętam, to w każdych mistrzostwach świata drużyna organizująca je zawsze miała w stosunku do pozostałych zespołów korzystniejszy układ. Trzeba tego unikać, więc władze FIVB powinny stworzyć formułę, która zachowałaby się na stale. Bez corocznych zmian.

Wychodzi na to, że bez kombinowania niewiele można osiągnąć. Polacy grali uczciwie i nie wyszli na tym dobrze.Fakt, że polska drużyna uplasowała się na trzynastej pozycji to duża niespodzianka. Wielka szkoda, że skończyli ten turniej grając tak źle. Mogę tylko powiedzieć, że jest mi bardzo przykro.

Mistrzostwa zakończone, a za niedługo początek sezonu ligowego. Jakie są pana wrażenia po pierwszej wizycie w Rosji?

Wszystko w tym kraju jest bardzo ogromne, zwłaszcza w Moskwie. Wielki kraj – wielkie wyzwanie. Jestem tam na najbliższy sezon i tak jak zawsze, będę starał się wygrać. Moja drużyna jest dobra, ale nie zapominajmy, że poziom rozgrywek także jest wysoki, więc trzeba będzie walczyć.

A jak oceniłby pan szanse w nowym sezonie pana byłej drużyny?

Cóż mogę powiedzieć o Jastrzębskim Węglu… Składu oceniał nie będę, to nie moje zadanie. Powiem tylko tyle, że poziom rozgrywek w Polsce wzrasta z roku na rok, więc w każdym nowym sezonie jest jeszcze trudniej osiągnąć sukces. Niemniej jednak nadal jestem najlepszym i najwierniejszym fanem Jastrzębian. Zachowam tą drużynę w sercu na zawsze…

rozmawiała Martyna Wantulok – sport1.pl

źródło: sport1.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved